Puljezsevics, a varázslatos

SZ. GY., S. J.SZ. GY., S. J.
2004.03.18. 22:16
Dunaújvárosban sem sikerült megállásra kényszeríteni a Szeged-expresszt: Dunaferr Pick-Szeged 2425.
A férfibajnokság szerdai rangadóján Császár Gábor góljaival a 16. percben vezetett először a hazai csapat, de öt perccel a szünet előtt már – a körülményekhez képest – tekintélyes előnyre tett szert (13–9). A fordulást követően – 18–13 után – Nenad Puljezsevics kapus szinte megbabonázta a dunaújvárosi átlövőket, ráadásul pontosan indított. Döntőnek bizonyult a hazai védelem oszlopának, a harmadik kétperces büntetését kapó Kemény Józsefnek a kiválása, valamint a szegedi Berta Róbert, Ilyés Ferenc és Laluska Balázs jó játéka.A Dunaferr mindent megtett a győzelemért, ám dicséretes helytállással sem tudta pótolni a Pestszentlőrincen és Csömörön eltékozolt két, illetve egy pontot, s minden bizonnyal a negyedik helyről kezdheti a rájátszást."Ha a két csapat közötti különbségeket nézzük, akkor az egygólos vereség ránk nézve hízelgő, de tizennyolc tizenhármas vezetésünk után nagy hiba volt elszalasztanunk a lehetőséget – bosszankodott Kolics János. – Legnagyobb problémánk az volt, hogy a vendégek magas védőfalát nem tudtuk átlőni. Nagyon rosszul szerepeltek átlövőink, Krivokapics például nem lőtt akciógólt. Ez önmagáért beszél. A második félidőre kiharcolt ötgólos előnyünk elsősorban a jó védő- és kapusteljesítményünknek volt köszönhető. Örvendetes az is, hogy a végén fel tudtunk zárkózni, de a pontszerzésre, esetleg a győzelemre már kevés volt az idő. Ismét megéreztük a tapasztalt irányító jó szervezőjátékának hiányát."A Pick-Szeged edzője, Kovács Péter a csata videoelemzése után két feltűnő jelenségre hívta fel játékosai figyelmét. Az egyik, hogy 31 átlövésből csak tíz gólt szereztek, vagyis rengeteget próbálkoztak, ám igen szerény hatékonysággal. "Ennyit és ilyen roszszul még sosem lőttünk" – állapította meg a szakvezető, majd hozzáfűzte másik észrevételét: együttese szokatlanul sok gólt kapott indításból (a Dunaferr 11 lerohanásából kilenc végződött góllal). Emellett a szegediek edzője soknak találta tanítványai 14 technikai hibáját. "Ugyanakkor Puljezsevicset nem lehet eléggé dicsérni, a hajrá legforróbb pillnataiban öt ziccert hárított" – hangsúlyozta Kovács Péter.A találkozóról Skaliczki László szövetségi kapitány így vélekedett:"Az első félidőben a felállt védőfalat mindkét gárda nehezen törte át. Az iram nagy volt ugyan, ám kevés látványos akciót láttunk. A folytatásban folyamatosabb, tisztább lett a játék, és Puljezsevics bravúrjai eldöntötték a találkozót."A pánik leküzdhető