Tudósított: KERESZTURI GYULATudósított: KERESZTURI GYULA
2003.11.05. 23:28
"Első félidei jó játékunk után mi is hozzájárultunk a váci ünnephez."
Váci NK–Liss-Hódmezővásárhelyi NKC 36–21 (16–12)
Vác, 900 néző. V: Márczi, Skriba
VÁC: GRIDNYEVA – Berta 1, SZJUKALO 5 (1), Moszkovaja 2, HORNYÁK 5, MÁTYÁS A. 12 (4), Farkas. Cs: Juhász (kapus), Mitrovics 3, ÔRI 1, ILYÉS 6, Gráner 1. Edző: Vura József
HÓDMEZÔVÁSÁRHELY: PLASINSZKAJA – Virág 5, Szabó V. 4, Asztalos 4 (4), Gaál 2, Jenőfi 3, Baunok 2. Cs: Szabó K. (kapus), Nikolics, Kocsis 1, Kósa, Tamás. Edző: Tamás Sándor
Az eredmény alakulása. 3. p.: 1–3. 9. p.: 5–4. 16. p.: 8–8. 22. p.: 9–11. 28. p.: 14–11. 36. p.: 20–12. 50. p.: 29–16. 54. p.: 32–18
Kiállítások: 2, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 4/4

Az első félidő nagy részében a vendégek akarata érvényesült, jobbára a vásárhelyiek vezettek egy-két góllal. A hajrában viszont nagyot változott a kép, a váciak magukra találtak és zsinórban hat gólt lőve megnyugtató előnnyel tértek pihenőre. A folytatás is a hazaiaké volt, hiszen az első vendég találat öt hazai gól után csak a 40. percben született meg, majd kisvártatva egytucatra duzzadt a Duna-partiak előnye. A végén az örömkézilabdával és kiütéssel válaszolt Vura edző csapata az első fordulóban elszenvedett vásárhelyi vereségre.
A találkozó szünetében rendezett ünnepségen vette át Bóth János polgármester a Vácnak ítélt Nemzet Sportvárosa címet, és a vele járó tízmillió forintot. Az öt év elteltével ismét kiírt pályázaton a megyei jogú város kategóriájában győztes Szombathely mellett érdemelte ki a Duna-parti település az elismerést.

Mestermérleg
Vura József:
– Az esztendő egyik legfontosabb meccsén igen biztosan győztünk. Játékosaim az őssszel erőn felül teljesítettek.
Tamás Sándor: – Első félidei jó játékunk után mi is hozzájárultunk a váci ünnephez.