Az óriási tét ellenére, a rangadókon megszokottnál kevesebben voltak kíváncsiak a két zöld-fehér csapat csatájára, amelynek végeredménye jelentősen befolyásolja a bajnoki ezüstéremért folyó versenyt. A hazaiak elérték céljukat azzal, hogy növelték előnyüket a táblázaton a Győrrel szemben, míg a vendégeknek nagyon kell igyekezniük, hogy a rájátszás folytatásában fölzárkózzanak.
A mérkőzés előtt a Herz-FTC vezetői elmondták, hogy egyelőre keresik a Dániába távozó Siti Eszter utódját, míg a többi játékosukkal tárgyalnak a szerződésük meghosszabbításáról. Ez alól kivétel Sugár Tímea, Farkas Ágnes, Benyáts Bea, Barna Éva és Pastrovics Melinda, akiknek a szerződése 2004 júniusában jár le. A győriek mestere, Róth Kálmán azt emelte ki a találkozóra bemelegítő játékosait figyelve, hogy csapata fáradt a sorozatterheléstől, valamint lelkileg sem dolgozta még fel tökéletesen a KEK-elődöntőben átélt fiaskót. Lendületesen, bátran kezdett a Győr, mintegy rácáfolva edzője szavaira (2–4). Főleg Görbicz és Dokics mozgott jól támadásban és a magyar válogatott irányító gyakran meglepte a hazai védőket és Sugár kapust. Aztán felébredt Farkas és Mraviková, akiket eladott labdáikkal segítettek a vendégek (7–6). A sokat lezserkedő győriek közül csak Görbicz és olykor Lovász örvendeztette meg a rendkívül lelkes vendégszurkolókat. A másik oldalról viszont rendre érkezett a válasz, mégpedig Benyátstól és Farkastól, majd Lőwy és a remek napot kifogó Kirsner is csatlakozott sok gólt lövő társaihoz. Elhúznia azonban egyelőre nem sikerült a bajnoknak. Sugár játékán érződött, hogy elszakadt térdszalagokkal, igaz, stabil kötéssel a lábán vállalta a játékot. Le is hívta őt edzője, és Miklosová kapuba állása után 15–11 lett az állás, de az igazsághoz tartozik, hogy ebben döntő érdeme volt a kapus mellett a feljavuló Fradi-támadásoknak is. Siti, Lőwy és Kirsner egyaránt versengett Farkassal a mérkőzés gólkirálynői címéért. A Fradi igyekezett ráülni biztosnak tűnő előnyére, amely talán túlságosan is megnyugtatta. Ugyanakkor Vértent, valamint Lovászt felpaprikázta az állás és góljaikkal felzárkózott az ETO (17–16). Németh András időkérése után próbálta összeszedni magát a Fradi, és Görbicz külön őrt is kapott, mégis kiegyenlített a szünetig a vendégcsapat. A sérült Nitescu hiányát főleg védekezésben érezte a Győr, amely támadásban érvényesítette fiatalos lendületét (19–20). Miklosová bravúrjai viszont újra lelket öntöttek az egyre nagyobb iramot diktáló Fradiba, amely azonban támadásban olykor bosszantó hibákat követett el. Ezt feledtette, hogy Siti fantasztikus formában kézilabdázott, szinte minden posztról lőtt gólt (30–24).
Kirsner Erika (6) kirobbanó formában kézilabdázott, hat gólt lôtt a gyôrieknek (Fotó: Árvai Károly)
A fokozódó iram egyre több hibát okozott a győrieknél, akiknek az egyéni megoldásai nem sikerültek, a csapatjátékuk pedig akadozott. Róth edző cseréjére és taktikai változtatásaira akadt válasza Németh mesternek, ezért a hajrára nem sok kérdés maradt. A vendégek nem tudtak kilábalni a tartós hullámvölgyből, támadásaik egy része semmi veszélyt nem jelentett a Fradi kapujára, míg a hazai csapat jól bírta, sőt, fokozta a saját maga diktálta iramot. A közönség kórusban rászámolt a Győrre, és 39–27-nél már hiába állt a kapuba Petróczi. A Fradi elegánsan visszavágott egyik legerősebb hazai vetélytársának a januárban a Népligetben elszenvedett vereségért. A szerdai gólzáporos találkozón Miklosová, Kirsner és Siti vezérletével a hazaiak a második félidőben szinte leiskolázták az ezüstálmaitól lassan távolodó Graboplastot.
Mestermérleg Németh András: – A második félidőben fokozatosan javult a védekezésünk, és ennek köszönhettük nagy különbségű győzelmünket. Ezzel valamit leróttunk a tartozásainkból. A találkozó második felében tanítványaim maradéktalanul végrehajtották a taktikai feladataikat, igazi csapatként harcoltak. Róth Kálmán: – Ennyi lőtt góllal meg lehetett volna nyerni a rangadót. A védekezésünkről azonban mindent elmond, hogy negyvennégy találatot kaptunk. Ez szinte egy évadra is sok.
A 7–12. helyért Debreceni VSC-Valdor–PEAC-PIKKER 31–28 (16–12) Debrecen, 500 néző. V: Nagy, Túróczy DEBRECEN: Kolsofszki – KEREKI 6, GALAI 7 (3), ORBÁN 4, Nyilas 1, SZŰCS G. 6, MADAI 5. Cs: Szamozvanova, Szász (kapusok), Sütő M. 2, Szabados, Nagy K., Juhász, Trbojevics. Edző: Komáromi Ákos PÉCS: Takaró – KÁRI HORVÁTH 6, Savanyú, Szűcs V. 1, Schmidt 1, Csíkos 1, Peringer 2. Cs: JUHÁSZ (kapus), Lutz 3, KÉVÉS 7 (3), JENÔFI 7, Székely. Edző: Danyi Gábor Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–3. 15. p.: 9–5. 25. p.: 13–10. 36. p.: 19–16. 45. p.: 23–21. 51. p.: 28–23. 57. p.: 31–25 Kiállítások: 6, ill. 6 perc Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3 A védekezéssel keveset törődve kezdtek a csapatok, így nem csoda, hogy az első negyedórában potyogtak a gólok. A hazai együttes többször is megléphetett volna, ám a lelkes pécsiek nem adták olcsón a bőrüket. A fordulás után is jól tartották magukat a vendégek, különösen a remek lövőformában lévő Jenőfinek köszönhetően. A hajrára aztán kicsit elfáradtak Danyi Gábor tanítványai, így biztosan szerezte meg a két pontot a DVSC-Valdor.
Mestermérleg Komáromi Ákos: – Közepes játékkal, sok hibával, de biztosan nyertünk. Danyi Gábor: – Jól küzdöttünk, akármi lehetett volna.
Szóról szóra
Katerina Miklosová: – Hatalmas iramú összecsapás volt, mindkét csapat rengeteg támadást vezetett és nagyon elfáradtam. A második félidőben a védekezésünk fantasztikus volt. Siti Eszter: – A csapat egységesen küzdött, mindenkinek sikerült hozzátennie valamit a remek eredményhez. Farkas Ágnes: – A kiemelkedő kapusteljesítmény sokat számított. A második félidőben a védekezésünk is fegyelmezett és hatékony volt. Siti Eszter kirobbanó formában kézilabdázott.