Azzal az elképzeléssel kelt útra a Dunaferr férficsapata, hogy tisztes eredményt ér el az orosz Asztrahany csarnokában. Buday Ferenc mester szerint ebbe akár az is belefért volna, hogy kis különbségű hátrányt szed öszsze az újvárosi együttes. Ezzel szemben Stochl, Krivokapics és a többi Dunaferr-csillag szinte csodát tett a nagy Oroszországban.
A kezdés utáni percekben gyorsan kiderült, hogy a hazai gárda semmilyen meglepetést sem készített a vendégeknek, ugyanazt a kézilabdát játszotta, mint a negyeddöntőben a német Nordhorn ellen. Annak a két találkozónak a videofelvételét pedig megszerezték az újvárosiak, és azok alapján dolgozták ki taktikájukat. Mindkét csapat rettenetesen ügyelt a védekezésre, ezért a támadók nehezen kerültek gólhelyzetbe, a bírók pedig többször elvették a labdát mind a Dunaferrtől, mind az Asztrahanytól passzív játék miatt. A közönség fantasztikus hangulatot teremtett a viszonylag kis csarnokban, és külön is tüzelte, hogy kedvencei a félidő közepéig rendre egygólos hátrányban küzdöttek a szenzációsan csatázó magyar együttessel szemben. A Dunaferr fegyelmezetten, okosan kézilabdázott, és ezzel még a bírók többnyire a hazaiaknak kedvező ítéleteit is ellensúlyozni tudta. Azt nem lehet mondani, hogy a játékvezetők feltűnően támogatták volna a Dinamót, ám a már-már szokásosnak nevezhető úgynevezett hazai pályát szemrebbenés nélkül megadták. A gorombán arcon ütött Kertésznek felszakadt a fejbőre, de a háromcentis sebet az öltözőben összevarrta a csapat orvosa, és a játékos a második félidőben visszatérhetett a pályára.
Richard Stochl, a Dunaferr klasszis kapusa remekelt Asztrahanyban (Fotó: Meggyesi Bálint)
Rostát és Keményt többször is kétperces büntetéssel sújtották, ám a Dunaferr emberhátrányban is állta a fergeteges, elszánt hazai rohamokat. Kiemelkedő – bátran mondhatjuk: világklasszis – teljesítményt nyújtott a kapuban a szlovák válogatott Stochl, valamint az átlövőposzton a honosításra váró és a magyar kerettagságra is esélyes vajdasági Krivokapics. Feltétlenül ki kell emelni az orosz származású Kuzmicsov játékát, hiszen a rutinos irányító, aki már a magyar válogatottban is bizonyított, ezúttal is a csapat lelke, motorja volt, a legnehezebb pillanatokban is tartotta a lelket társaiban, ezzel pedig szinte demoralizálta az ellenfelet. A szünet előtt a még juniorkorú Sándor is betalált, és előnnyel fordulhatott a Dunaferr.
Alakul a Barcelona–Dunaferr finálé
Az EHF-kupa másik elôdöntôjének elsô találkozóján a válogatott Nagy László együttese, a Barcelona otthon 29–20-ra nyert a szintén spanyol Altea ellen,vagyis szinte behozhatatlan az elônye. Nem kell bátorság a jósláshoz: alakul a Barca–Újváros finálé. Az asztrahanyi csata után boldogan mondott véleményt a látottakról Bene Gyula, a Dunaferr szakosztályelnöke. „Nagyszerű játékkal gyôztük le otthonában az Asztrahanyt –hangoztatta –, ezért okkal lehetek büszke csapatunkra. A siker kulcsa Stochl parádés kapusteljesítménye, Krivokapics látványos gólözöne, Rosta és a többi remek fiú bátor, okos, önfeláldozó játéka volt. Elképesztôen nehéz volt az asztrahanyi csarnok pokoli légkörében a saját játékunkat nyújtani, ám jól felkészített csapatunknak sikerült. Mindenki hozzátett a diadalhoz, de ha ki kell emelnem valamit, az a védekezésünk. Nagyon elfáradtak játékosaink, mert a robusztus és erôszakos oroszokkal rengeteget kellett birkózniuk, és a legnehezebb pillanatokban emberhátrányban csatáztak. Most már csak nekünk van vesztenivalónk, és nem szabad hagynunk, hogy vetélytársunk kiénekelje a sajtot a szánkból.”
A második félidőben még a korábbinál is fegyelmezettebben és hatékonyabban védekezett középen a Dunaferr, és ennek köszönhetően tartotta szerény előnyét. A félelmetes orosz átlövők nehezen jutottak helyzetbe, s ha mégis, Stochl a védhetetlennek látszó lövéseket is hárította. Mivel legveszélyesebb fegyverükkel, az átlövéssel nem tudtak élni, a magyarok háromgólos vezetésével kezdődött a hajrá. A Dunaferr sánca a végjátékban is káprázatos volt, támadásban pedig Rosta és Marcinkevicius továbbra is bebizonyította, hogy nemzetközi mércével mérve is kitűnő játékos. A fiatal tehetségek közül Sándor mellett Császár is hozzátette a magáét a kiemelkedő eredményhez. Ha a hajrában nem könnyelműsködik a Dunaferr, akkor még nagyobb előnnyel várhatná a szombati (18 óra, tv: Sport1) visszavágót, amelyen a macedón Nacsevszki testvérpár fújja a sípot.
Mestermérleg Buday Ferenc: – Kevés magyar csapat dicsekedhet azzal, hogy Oroszországból győztesként tért haza. Nekünk ez most sikerült, ezért roppant büszke vagyok együttesemre. Dicséret illeti valamennyi játékosomat, hiszen csapatomban a kimagasló egyéni teljesítmények pompás csapatjátékkal párosultak. Attól persze mindenkit óvok, hogy azt gondolja, a továbbjutás kérdése eldőlt, ugyanis hatvan perc még előttünk áll. Nagyon forró hangulatú visszavágóra számíthatunk, ugyanakkor bízom csapatomban, amelynek teljesítményére a legjellemzőbb két szó a fantasztikus bravúr.