A női klubcsapatok legrangosabb európai kupaküzdelmeiben befejeződtek a negyeddöntők párharcai, és vasárnapra már csak egy kérdés maradt: továbbjut-e a Herz-FTC, amely Valenciában kilencgólos hátrányt szedett össze a népligeti viszszavágóra.
A negyeddöntők további mérkőzésein továbbjutott a dán Viborg és Ikast, valamint a szlovén Krim Ljubljana. Az előző évadban BL-döntőbe jutó Herz-FTC a csoportküzdelmekben kiemelkedő teljesítményt nyújtott, és a Viborgot megelőzve csoportelsőként jutott tovább. Valenciában viszont mélypontra érkezett a csapat, miközben a mérkőzéseire napi egy edzéssel készülő spanyol bajnok – Németh András edző szerint – szinte emberfeletti játékkal ellensúlyozta legjobbja, a térdműtéten áteső Kircsik hiányát. A Ferencvárosnak a visszavágó előtt az volt a reménye, hogy vetélytársa még egyszer nem lesz képes hasonló bravúrra, neki pedig aligha kell újra ilyen gyenge teljesítménnyel számolnia.
A Valencia edzőnője, Cristina Mayo, aki a kilencvenes években hazája női válogatottját is dirigálta, a találkozó előtt Kircsikről és az esélyekről beszélt. "Az orosz származású világklasszist másodszor műtötték porcsérülés miatt – mondta. – Együttesünk és a spanyol kézilabda kiemelkedő egyénisége már 37 éves, ezért nem biztos, hogy felépülését követően visszatér a pályára. Ugyanakkor klubunk vezetői gondolkodnak, miként hasznosíthatnák hatalmas rutinját, nemzetközi tekintélyét és népszerűségét. A pályafutását illetően persze neki kell kimondania a döntő szót. A visszavágóra jelentős előnnyel érkeztünk, de a kézilabdában láttunk már olyat, hogy kilencgólos előnyt ledolgozott, illetve elveszített valaki. Ezért nem is az előnyünk megtartására, hanem növelésére fogunk törekedni.”
Magyarán, a Valencia győzni jött Budapestre, ami azonban a sportág legerősebb csapatainak sem szokott sikerülni az FTC-csarnokban. Férfiasan, erőszakosan, de a védekezésre nem sokat ügyelve kezdtek a csapatok, és a bíróknak minden erélyükre szükségük volt, hogy megfékezzék a túl heves indulatokat. Alig több mint tíz perc alatt tizennégy gólt látott a közönség (8–6), és azok között olyan is akadt, amit emberhátrányban lőtt a Fradi. Ekkor viszont megtorpant mindkét együttes, és a sorozatban kihagyott helyzetek miatt okkal bosszankodtak az edzők. Tóth Tímea és Farkas góljaival nőtt a különbség (10–6), és a vendégek képtelenek voltak áttörni az FTC védőfalát. Medved, Oncina és Cano viszont összeszedte magát, és Sugár többször került kiszolgáltatott helyzetbe. Farkas hétméterest hibázott, Medved viszont betalált, és 12–11-nél Németh András időt kért. A térdsérüléséből felépül Uhraková büntetőt harcolt ki, és ezt már belőtte Farkas, majd Siti növelte a különbséget (14–11). Lopez kapust, aki már Valenciában is halmozta a bravúrokat, ezúttal naggyá tették a hazaiak. Igaz, Sugárra és a hétméterest hárító Miklosovára sem lehetett panasz, és emberelőnyben újra biztatóan nőtt a magyar bajnok előnye. A legszebb napjaira emlékeztetve támadott a Fradi, és Farkas, majd Mraviková találatai után (20–13) összesítésben két gólra olvadt a Valencia előnye.
Hiába küzdött a Fradi csapat kapitánya, Pádár Ildikó, a Valencia került a négy közé
Benyáts találatával összesítésben már egy gólra faragta a különbséget a parádésan védekező Herz-FTC (21–13), majd felváltva estek a gólok. Fantasztikus iramot diktált a Fradi, és a Valencia ezt nem tudta követni. Uhraková góljával összesítésben egyenlítettek a hazaiak (24–15), akiket a szurkolók frenetikus buzdítása tovább ösztökélhette volna. A Valencia azonban kapust cserélt, és Sande beállása, valamint a totálisan leblokkoló ferencvárosiak sorozatos hibái miatt 26–23-ra alakult az állás.
A hullámvölgyből megpróbált kikászálódni az FTC, amelyben Farkas mellett Mraviková és Siti sem vesztette el a lélekjelenlétét (31–26), és újraéledtek a hazai remények, hiszen még tíz perc volt hátra. Medved gólja viszont azt jelentette, hogy immár tíz találattal kellett volna nyernie az FTC-nek, hiszen Valenciában csak huszonhat gólt lőtt.
A szenzációsan küzdő Fraditól elpártolt Fortuna a hajrában, ráadásul ekkor a ziccerei is kimaradtak, és 33–30-ra feljött a küzdeni tudásból szintén jelesre vizsgázó Valencia. A csodát váró közönség kissé csalódott ugyan, ám így is sportszerűen biztatta kedvenceit, akik a végjátékban kipukkadtak, és elbúcsúztak a BL-küzdelmektől.
Mestermérleg
Németh András: – Megpróbáltuk a lehetetlent, és közel álltunk ahhoz, hogy összesítésben is fordítsunk. Hogy ez nem sikerült, arról nem csak mi tehetünk. A Bajnokok Ligájában együttesem jól teljesített, elérte az elé tűzött célt.
Cristina Mayo: – Az első félidőben elképesztően sok hibát követtünk el, akkor semmi sem sikerült. A második félidőben azonban játékosaim remek csapatszelleme, mentalitása, valamint kapusaink kiemelkedő teljesítménye révén kiharcoltuk a továbbjutást. A Ferencváros rendkívül jó és erős ellenfél volt.