Tour de France: belga szakaszsikerrel kezdődött a verseny

I. SZ.I. SZ.
2022.07.01. 19:28
Yves Lampaert volt a leggyorsabb a koppenhágai 13 kilométeren (Fotó: AFP)
Yves Lampaert, a Quick Step belga versenyzője nyerte meg a Tour de France kerékpáros-körverseny koppenhágai első szakaszát.

A borongós, esős időben megrendezett egyéni időfutamon a vizes aszfalton eleinte többen is megcsúsztak és elestek a felfestéseken, ezért az összetettbeli esélyesek visszafogottabban tekertek.

A belga versenyző a mezőny második felében, száradó úton, már jobb körülmények között legyőzte a nagy időfutammenőket is, így a szombati 199 kilométeres második szakaszon rajta lesz a sárga trikó.

Az összetett esélyesei közül a szlovén Tadej Pogacar a harmadik lett Lampaert és a szintén belga Wout van Aert mögött, Geraint Thomas, aki 18 másodpercet kapott Pogacartól, azt mondta, élete legnehezebb időfutamát teljesítette. A végső diadalért harcba szállók közül a tavaly második dán Jonas Vingegaard 8, az időfutamban olimpiai bajnok szlovén Primoz Roglic 9, az orosz Alekszandr Vlaszov 24, míg a kolumbiai Daniel Martínez 37 másodperccel maradt el Pogacartól.