Multisport Eb, pályakerékpár: Drijver Bertold 11. a pontversenyben

MTI/V. J.MTI/V. J.
2022.08.12. 20:55
Illusztráció: AFP
Drijver Bertold 11. helyen zárta a pontversenyt, Borissza Johanna pedig 18. lett scratchben a müncheni multisport Európa-bajnokságon, a pályakerékpárosok pénteki versenynapján.

Borissza Johanna a 10 kilométeres táv jelentős részében a mezőnyben tekert, az utolsó öt körre sodródott hátra a meglóduló tempó miatt, végül utolsó előtti lett a 19 indulóból. Körelőnyt senki nem tudott kiharcolni, így a befutó sorrendje döntött, és a jó ütemben az utolsó körben meginduló norvég Anita Yvonne Stenberg, a 2020-as vb pontversenyének bronzérmese győzött.

A pontverseny 200 körös (40 km-es) távján az elsőéves, a 19. születésnapját egy hét múlva ünneplő U23-as Drijver Bertold már az elején bátor támadással próbálkozott. A tízkörönként rendezett részhajrákban nem szerzett pontot, egy körelőnyt viszont kidolgozott, és a 20 induló közül a 11. helyet szerezte meg. Az aranyérem a világbajnok Benjamin Thomas nyakába került, azt követően, hogy tagja volt az üldözéses csapatversenyben elsőként záró francia négyesnek. Utóbbi számban a nőknél az olimpiai bajnok házigazda kvartett diadalmaskodott, a velodromban kiosztott első aranyat megszerezve.

Csapatsprintben is német sikert, a világbajnok trió diadalát hozta a nők vetélkedése, a számban a – Kercsó-Magos Zsuzsanna, Sáry Boglárka és a rövid pályás gyorskorcsolyában ötkarikás bronzérmes Jászapáti Petra alkotta – magyar egység nem jutott el az éremcsatározásokig. A férfiaknál a számot uraló hollandok magabiztosan védték meg címüket.