Kerékpáros-vb: német, amerikai és brit aranyérem

2023.08.04. 07:58
Sorozatban negyedszer nyerték meg a német pályakerékpárosok a csapatsprintet a kerékpár-vb-n (Fotó: Getty Images)
Sorozatban negyedszer nyertek aranyérmet a német női pályakerékpárosok csapatsprintben a glasgow-i világbajnokságon, amelyen ráadásul világcsúcsot állítottak fel. A csütörtöki nyitó napon a női egyéni üldözéses verseny amerikai, a férfi scratch brit sikerrel zárult.

A Lea Friedrich, Emma Hinze és Pauline Grabosch által alkotott német női együttes a fináléban a briteket győzte le 45.848 másodperces idővel. A brit csapat ugyanakkor az ezüstéremmel az elmúlt 12 év legjobb eredményét érte el a szakágban.

Csütörtökön egy magyar bringás volt érdekelt, délután Wermeser Zsombor a hetedik helyen végzett a para pályakerékpárosok egyéni üldözőversenyében, C5-ös kategóriában.

A glasgow-i a sportág első, valamennyi szakágat felvonultató világbajnoksága, amelyen 37 magyar kerékpáros vesz részt.