Tour de France: Chris Froome nem indul – hivatalos

2023.06.23. 16:34
Chris Froome személyében egy négyszeres győztes kényszerül távol maradni a Tourtól (Fotó: Getty Images)
Nem indul a jövő szombaton rajtoló Tour de France országúti kerékpáros körversenyen a négyszeres győztes Chris Froome.

A 38 esztendős brit bringás nem szerepel az Israel-Premier Tech pénteken bejelentett nyolcfős keretében, ugyanakkor célként tűzte ki, hogy jövőre visszatérjen a sportág legnagyobb versenyére. Froome a négy Tour-győzelme mellett a Vuelta a Espanán kétszer, a Giro d'Italián egyszer diadalmaskodott, de 2019-ben súlyos balesetet szenvedett, azóta nem tudta ismét elérni korábbi csúcsformáját.

Az izraeli csapat egyik tagja a Tour de Hongrie 2019-es győztese, a lett Krists Neilands lesz. A francia körverseny július első napján Bilbaóból indul és július 23-án – a hagyományoknak megfelelően – Párizsban, a Champs-Élysées-n zárul.