A vád szerint Armstrong becsapta az amerikai nyilvánosságot, mivel a közpénzből működő US Postal csapatának tagjaként végig azt állította, hogy nem doppingol. A már visszavonult kerékpáros a múlt hónapban aztán bevallotta, hogy tiltott szerek segítségével szerezte többek között a hét Tour de France-elsőségét.
A vád – amely a Floyd Landis (Armstrong korábbi csapattársa) által kezdeményezett perhez csatlakozik – célja, hogy Armstrong valamilyen módon visszatérítse a szponzori támogatásból befolyt összegeket.
„Lance Armstrong és kerékpárcsapata több mint harmincmillió dollárt kapott a US Postal Service-től egy olyan szerződés alapján, amelyben megígérték, hogy betartják a szabályokat, így a doppingszabályokat is – nyilatkozta Ronald C Machen Jr, a kormány székhelyéül szolgáló Washington D.C.-t képviselő ügyvéd. – A posta úgy látja, hogy szponzori tevékenysége méltánytalanul összefüggésbe került a legkifinomultabb, legprofibb és legsikeresebb doppingprogrammal, amely a sport világában valaha létezett. A most benyújtott kereset segíthet abban, hogy a posta visszakapja azt a több tízmillió dollárt, amely megszegett ígéretek mellett lett kifizetve az évek során. A mai gazdasági körülmények között a posta egyszerűen nincs abban a helyzetben, hogy csak úgy hagyja Lance Armstrongot vagy bármely más vádlottat elsétálni több tízmillió dollárral, amelyhez jogtalanul jutott.”
Armstrong ügyvédei megpróbálták lebeszélni a kormány embereit, hogy ők is benyújtsák a keresetet az exsportoló ellen, de nem jártak sikerrel. Érvelésük szerint az amerikai posta több mint 100 millió dollár bevételhez jutott annak köszönhetően, hogy Armstrongék támogatója volt.