Erste Liga: könnyed sikerrel rajtolt a címvédő Csíkszereda

MTI/ CS. M.MTI/ CS. M.
2021.09.17. 20:45
A Gyergyói HK 10 gólt ütött a Dunaújvárosnak (Fotó: Szász Adorján)
A címvédő Csíkszereda hazai pályán 6–1-re legyőzte a Titánok együttesét a jégkorong Erste Liga 2021–2022-es idényének pénteki nyitó napján. A Gyergyói HK tíz gólt ütött és hattal nyert a Dunaújvárosi Acélbikák ellen.

A tavaly finalista – és az indulási engedélyt csak augusztus végén megkapó – brassói Corona vendéglátóként, hosszabbításban maradt alul az Újpesttel szemben.

A Gyergyói HK 14 találatot hozó összecsapáson diadalmaskodott (10–4) a vendég Dunaújváros felett, köszönhetően a második húsz perc 7–1-es megnyerésének – Bodó Christopher öt ponttal (1 gól, 4 assziszt) zárt. A szlovák ligában töltött három év után a DVTK Jegesmedvék kétgólos hátrányból fordított a Győr ellen, így győzelemmel tért vissza a sorozatba. A MAC Újbuda hosszabítás után győzte le a DEAC-ot, 3–2-re.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA

BRASOV WOLVES (romániai)–ÚJPEST 1–2 (1–0, 0–0, 0–1, 0–1) – h. u.
Brassó, 300
néző. V: Mihai, Radu (románok), Bándi (romániai), Gherghies (román)
BRASSÓ: POLC – Boriszenko (1), Raszulov / Bors, Gliga / Gajdó T., Haraga / Ráduly N. – Hunt, Trotter, Huard / MOLNÁR Z. 1, VALCHAR, Zagidulin / Machala, Molnár Zs., Kovács M. / N. Vasile, Gajdó B., A. Vasile / Szőcs. Edző: Dave MacQueen
ÚJPEST: RAJNA – STADEL 1, Pokornyi / Jago, Ph. Kiss / Varga A., Kiss D. / Gáspár – Kovács Alex (1), JUST, COATTA / Kiss P., Suter, BENK 1 / Zsigmond, Csergő, Simon / Kovács S., Nemes, Balogh B. Edző: Virág Csaba
Kapura lövések: 30–26
Gól – emberelőnyből: 6/0, ill. 2/0
Dave MacQueen:
– Nem vagyok biztos benne, hogy az Újpest érdemelte meg a győzelmet, mert három vasat is ütöttünk, a győztes találat előtt pedig elesett a játékosunk. Mégsem vagyok csalódott, hiszen csak az idény első meccse volt, és sokat fogunk javulni. Még négy légiósunkat kell beépítenünk a csapatba, és így is szereztünk egy pontot. Jó, hogy levakartuk magunkról a rozsdát.
Virág Csaba: – Első mérkőzésnek remek volt, és nagyon örülök, hogy ismét nézők előtt játszhatunk, így teljesen más! Szorosan alakult az eredmény, a kapusok remekeltek, de annyi helyzetet teremtettünk, hogy megérdemeltük az egyenlítést. A hosszabbításba is beletettünk mindent, így a győzelem is meglett.

GYERGYÓI HK (romániai)–DAB 10–4 (2–2, 7–1, 1–1)
Gyergyószentmiklós, 500
néző. V: Csomortáni, Rédai, André, Magyar (romániaiak)
GYERGYÓ: Rinne – Haaranen (1), Kozma Zs. / Fejes, SAARI (1) / FERENCZ-CSIBI 1, Györfy (1) / Sándor-Székely, Tódor – BODÓ 1 (4), B. ORBAN 1 (2), SYLVESTRE 1 (2) / Sárpátki (1), Tranca (1), VINCZE P. 2 / Silló (2), Szabó K. 1, Szigeti 2 / Bíró G. (1), Császár, Vincze G. 1. Edző: Szilassy Zoltán
DAB: Pinczés B. (Kovács D.) – Pozsár 1, Erdély B. / Benke, Bobcek 1 / Bubnov, Szécsi / Druja – Dudkin, Lőczi (1), Szappanos (2) / Németh P. (2), Szűcs I. 1, TÖRÖK 1 (1) / Horváth Á., Németh Á., Pinczés O. / Gebei G., Somogyi N., Tamás. Edző: Leo Gudas
Kapura lövések: 57–23
Gól – emberelőnyből: 3/2, ill. 4/1
Fegyelmi büntetések: végleges (Szabó K., Kozma Zs.), ill. végleges (Németh Á.)

SC CSÍKSZEREDA (romániai)–TITÁNOK 6–1 (1–1, 2–0, 3–0)
Csíkszereda, 1100
néző. V: Gergely, Sikó (romániaiak), Crisan, Filip (románok)
CSÍKSZEREDA: SZAMANKOV – Kubát, Papp / Kuljas (1), Reisz / LÁDAY 1 (1), Salló / Farkas T. – Becze T. 1 (1), POLÁK 1 (1), Rokaly Sz. (1) / Szkacskov (1), Stach 1 (1), SOFRON I. 1 / Kosztyicin, Péter A. (1), Péter B. (1) / Bíró T. (1), Casaneanu, Fodor Cs. / Rokaly N. 1. Edző: Magnus Sundquist
TITÁNOK: Szeles – Reiter A., Hudec / Hercsel, Dolinar / Kóger B., Molnár G. / Kucsma, Nochta – Németh K., Lundin (1), Vesutkin 1 / Ambrus G., Fekete, Ambrus Cs. / Nagy Á., Parragi, Keceli-Mészáros / Csiszer, Szabó Cs., Mayer. Edző: Anatolij Bogdanov
Kapura lövések: 41–14
Gól – emberelőnyből: 6/1, ill. 2/0
Magnus Sundquist:
– Kis időbe telt, amíg a fiúk felvették a ritmust, de jól harcoltak, sokat dolgoztak, ezért nagyon elégedett vagyok. Jó hatvan perc van mögöttünk, nagyon szépen hokiztunk, különösen az utolsó harmadban.
Anatolij Bogdanov: – Sok játékosunk az első Erste Liga-mérkőzését játszotta, látszott is a különbség, hiszen a tavasszal még juniorbajnokságban szereplő fiatalok most nagy NHL- és KHL-tapasztalattal bíró klasszisokkal találkoztak. Az első harmadban még sikerült tartanunk a lépést, utána viszont „apák–fiúk” meccset láthattunk. Tartalmas videós tananyag készül ebből a mérkőzésből, okolnunk kell a tapasztaltakból.

DVTK JEGESMEDVÉKUNI GYŐRI ETO 5–2 (0–2, 3–0, 2–0)
Miskolc, 590
néző. V: Kincses, Németh M., Mokrai, Szabó D.
DVTK: DUSCHEK – Doetzel (1), HADOBÁS 1 / Hyvärinen, Wehrs / Kiss R., SZIRÁNYI (2) / Farkas O., Farkas M. – Walker 1, GALANISZ 1, Mihalik / Vojtko, Miskolczi (1), RITÓ (2) / LÖVEI 2, Mattyasovszky (1), Galajda / Pecsét, Károly R. Edző: Tokaji Viktor
GYŐR: Tóth K. – Bugár, Kmec (1) / Bukor, Tornyai / Léránt, Vas Márk / Kováts M., Odnoga M. – Bödök, Czakó, Szlama / Dézsi, SCHMÁL 1, Turbucz (1) / MADÁCSI 1, Páterka (1), Szalma (1) / Csiki, Majoross B., Mesterházy. Edző: Ladányi Balázs
Kapura lövések: 32–25.
Gól – emberelőnyből: 6/3, ill. 4/0
Tokaji Viktor: – Nem jól alakult az első harmad, bár ekkor is domináltunk, csak a szünet előtt két gólt kaptunk. Aztán helyretettük magunkat, ledolgoztuk a hátrányunkat, és szép gólokat lőve győztünk.
Ladányi Balázs: – Furcsa képet festett a meccs első harmada, ekkor két gólt találtunk, de ilyen is van a jégkorongban. Később nem tudtunk megújulni, kaptuk a kiállításokat és a gólokat is, így alulmaradtunk.

MAC HKB ÚJBUDA–DEAC 3–2 (1–0, 1–2, 0–0, 1–0) – h. u.
Tüskecsarnok, 671néző.V:Nagy A., Pálkövi Zs., Pálkövi Botond, Szabó Dávid.
MAC: BÁLIZS – Pozsgai (1), Garát / Macaulay, Csollák / TÓTH GERGELY (1), K. Varga / Ádám, Dóczi – Schlekmann, Gooch 1, Tóth R. / DANSEREAU (2), Kreisz B., Izacky / STEVENS 1, MOLNÁR B. 1, Dumic / Pápa, Ritter, Kozma D. Edző: Kangyal Balázs
DEAC: ANTEK – Kloz, Vokla / Gőz, Klimek / Bogesics, Sándor F. (1) / Jakabfy – DALECKY 1, Novotny, Turcotte / Hári N., Kulesov, Spirko / Berta (1), Molnár D., Sági Martin 1 / Almási, Kozma F., Mazzag. Edző: Dave Musial
Kapura lövések: 39–39.
Gól – emberelőnyből: 2/–, ill. 2/–
Kangyal Balázs: – Ha az első harmadban Bálizs Bence nem véd kiválóan, akkor 1–5, oda... Utána magunkra találtunk, voltak jó öt perceink, de igazából a most készült videónk jó lesz az egész idényre, hogy megmutassuk, hogyan nem szabad játszani.
Dave Musial: – Nagyon jól hokiztunk, kivált, hogy tizenhét évesen az első felnőttmérkőzésükre készülő srácot is beneveztünk. A győzelemre is megvolt a sanszunk, ám az egy pont is rendben van. Hazamegyünk és készülünk tovább, mert hamarosan ismét találkozunk a MAC-cal!