Erste Liga: triplázott a jubiláló kapitánya, a Dunaújváros legyőzte az FTC-t

K-SZ. B.K-SZ. B.
2024.03.05. 21:13
A rájátszásról lemaradó dunaújvárosiak mindhárom gólját a csapatkapitány Somogyi Balázs (balra) ütötte, akinek ez volt az 500. alapszakaszi Erste Liga-mérkőzése (Fotó: DAB)
A Dunaújváros szép győzelemmel fejezte be a jégkorong Erste Liga 2023–2024-es idényét: kedd este hosszabbításban 3–2-re nyert az alapszakaszt az élen záró FTC ellen. Bár az utolsó harmadban hátrányba került, a BJAHC 4–3-ra legyőzte az Újpestet, megszerezve a playoff első körében pályaelőnyt jelentő negyedik helyet, míg a DVTK az utolsó harmadban fordított a FEHA ellen (3–1).

AZ EGYETLEN KÉRDÉS az Erste Liga alapszakaszának 44., utolsó fordulója előtt az volt, képes lehet-e az Újpest pozíciót javítani és elkerülni, hogy a címvédővel kelljen megmérkőznie a rájátszás első fordulójában. A lila-fehéreknek mindenképpen rendes játékidőben kellett megverniük aktuális ellenfelüket, a Budapest Jégkorong Akadémia HC-t, és így a Csíkszeredának, a BJA-nak és neki is 72 pontja lett volna. Ebben az esetben a hármas minitabellán, az egymás elleni eredmények alapján a BJA végzett volna az élen, az UTE másodikként és a Csíkszereda harmadikként.

Csakhogy Kangyal Balázs együttese nem akarta kiengedni kezéből a három pontot, elejét vette a számolgatásnak, és ha nehezen is, de 4–3-ra legyőzte az Újpestet a záró fordulóban, negyedik lett, és pályaelőnnyel kezdheti el a playoffot.

Dunaújvárosban a Ferencváros vendégszerepelt – mindkét csapatnak tét nélküli meccsen. A már biztos alapszakasz-győztes Fradi felforgatott összeállításban játszott, és hosszabbításban kikapott. Érdekesség, hogy a DAB-nak ez volt az idényben az első sikere túlórában. A harmadik találkozón a DVTK fogadta a FEHA19-et, amely ismét az utolsó helyen végzett. Hiába vezettek a fehérváriak, az utolsó harmadra megrázta magát a DVTK, hármat ütött, és győzelemmel zárta az alapszakaszt.

Kialakult tehát a negyeddöntő párosítása. A Fradi a DEAC-cal meccsel, a második Brassó a DVTK-val, a harmadik Gyergyó az Újpesttel, a BJA pedig a Csíkszeredával.

JÉGKORONG ERSTE LIGA
ALAPSZAKASZ
BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC–UTE 4–3 (1–0, 1–2, 2–1)
Vasas Jégcentrum, 305 néző. V: Korbuly, Rencz, Muzsik, Váczi D.
BJA HC: Farkas R. – Szabó B., Pozsgai / Dóczi, Tóth Gergely / Teszlenko, Vorobjov / K. VARGA 1, Dame-Malka (1) – Mozer, Galoha, SCHLEKMANN (1) / Culigin 1, Weidemann, Keresztes L. (1) / Ravasz 1, Nagy Krisztián (1), Tóth Richárd (1) / Molnár B. 1, Viikilä (1), Sági Martin. Edző: Kangyal Balázs
UTE: Rajna – Silfver, Balázsi / Pokornyi, Szabó D. / TORNYAI 1 (1), Erdőhelyi / – Laakkonen, Metsävainio, Saarelainen / Kiss P. (1), JUST 1 (1), Kovács Alex (1) / Tiala (1), Ewanyk (1), Benk 1 / Kovács S., Nádasy, Szabó R. Edző: Markus Juurikkala
Kapura lövések: 45–30
Emberelőny-kihasználás: 4/0, ill. 5/0
Kangyal Balázs: – Pontot tettünk az alapszakasz fantasztikus történetének végére. Itt az ideje, hogy hazamenjünk, lepucoljuk a tükröt, belenézzünk, és önvizsgálatot tartsunk. Le kell sütnünk a szemünket, és elgondolkodni a sport szent eszméjén. Végtelenül büszke vagyok a srácokra, hogy ilyen erős ligában negyedikek lettek, és elismerésem az Újpestnek is, mert rengeteg energiával játszott.
Markus Juurikkala: – Szoros meccs volt, de egy kicsivel jobb volt a BJA. Természetesen minden meccset meg akarunk nyerni, ezért csalódottak vagyunk az eredmény miatt. Vége az alapszakasznak, az idény legizgalmasabb része még csak most következik.

DVTK JEGESMEDVÉK–FEHA19 3–1 (0–0, 0–1, 3–0)
Miskolci Jégcsarnok, 888 néző. V: Juhász, Dósa, Kis-Király, Kocsány.
DVTK: Vosvrda – Szirányi (1), Szathmáry / Verveda, Vojtkó / Skrabov, Bean (1) / Hill – Esteves, Páterka, Berdnyikov / MISKOLCZI 1 (1), BARTOS 2, Mattyasovszky / Kulesov, Lövei, E. Razumnjak / Farkas M., Csiki, Vesey. Edző: Steve Kasper
FEHA19: Márkus – Racsinszkij, Bogesics / Falus, Vokla (1) / Kaszinszkij, Csollák / Bajkó, Blasits – Dobos, Fekete A., Ambrus Cs. / Zezelj, Ulamec (1), Blasko 1 / Keresztes Zs., Farkas L., Keceli-Mészáros / Dézsi, Alapi, Antonijevics. Edző: Anatolij Bogdanov
Kapura lövések: 28–19
Emberelőny-kihasználás: 3/0, ill. 3/0
Steve Kasper: – Elismerés jár az ellenfélnek, mert keményen játszott, felkészült és fegyelmezett volt, megnehezítette a dolgunkat. Az első harmadban üldöztük riválisunkat, a második kiegyenlített volt, a harmadikban pedig megtaláltuk a játékunkat. Ez a meccs megmutatta, hogy már az első másodperctől készen kell állnunk, s az utolsó dudaszóig küzdenünk.
Anatolij Bogdanov: – Az idény utolsó meccsét mindenképpen szerettük volna megnyerni. Erősen kezdtünk, az első harmadban jól játszottunk. A második harmad eléggé kiegyenlített volt, oda-vissza játékkal, bárhogy alakulhatott volna. A harmadik harmadban sem játszottunk rosszabbul, mint az első kettőben, de az ellenfél is feljebb kapcsolt, nagyobb sebességgel játszott, és a tapasztalata is segítette.

DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK–FTC-TELEKOM 3–2 (1–0, 0–1, 1–1, 1–0) – hosszabbításban
Dunaújváros, 156 néző. V: Mach, Timár, Gottlibet, Sábián
DAB: VALENTA – LÉRÁNT (1), VARGA A. (1) / Ahonen, Sziszak / Bánki, Raszkin / Zakarevics, Savolainen – SOMOGYI B. 3, NEMES, SZALMA (2) / Strenk O., Zorin, Janech / Nagy B., Kuminka, Atamancsuk / Vaculik, Károly, Pinczés. Edző: Niko Eronen
FTC: FÖLDES – Boros, HRABAL (2) / Seregély, Bán / Marva (1), Haranghy / Kärmeniemi – Turbucz, Nemec (1), TÓTH A. 2 / Banga, Kocsis, Németh A. / Turcotte, Farkas S., Tóth G. / Kestilä. Edző: Fodor Szabolcs
Kapura lövések: 32–45
Emberelőny-kihasználás: 4/1, ill. 3/0
Niko Eronen: – A Fradi kicsit tartalékos volt, ami valamelyest előny volt nekünk, de összességében remek meccset játszottunk, mindenki jól teljesített, a fiatalok is. Nagyon örülünk a győzelemnek, az pedig meseszerű, hogy Somogyi Balázs három góllal, köztük a győztes találattal zárta ötszázadik alapszakasz-mérkőzését.
Fodor Szabolcs: – Nem voltunk könnyű helyzetben, egy nagyon kemény erdélyi túra után, sérülések, betegségek és eltiltások miatt erősen foghíjasan kellett felállnunk, ráadásul egy olyan mérkőzésen, melynek nem volt már igazán tétje. Gratulálok Somogyi Balázsnak a mesterhármashoz, szép teljesítmény volt ezen a szép jubileumon.
Tudósított: SZENTIMREY TAMÁS