Erste Liga: műhibára hivatkozva jóváhagyták az FTC óvását

K. T. I.K. T. I.
Vágólapra másolva!
2021.01.09. 18:53
null
Örülhetnek a zöld-fehérek, a zöldasztalnál nyertek, most a pályán is újrapróbálhatják (Fotó: fradi.hu)
A Magyar Jégkorongszövetség versenyirodája helyt adott a Ferencváros óvásának, így újra kell játszani a december 30-án rendezett Opten Vasas HC-FTC-Telekom Erste Liga-mérkőzést, mert a végeredményt befolyásoló játékvezetői műhiba történt az utolsó előtti percben – adta hírül a Magyar Távirati Iroda.

 

Az MTI beszámolója szerint a liga szombati közleménye felidézte: a Vasas 3–2-es vezetésénél a ferencvárosi Mitch Versteeg a támadó kék vonalról rálőtte a korongot a kapura, amelybe azonban közvetlenül a kapu előterében csapattársa, Justin Hodgman a levegőben beleért, az oldalsó kapuvasra juttatva azt, majd a kapuvasról kipattanó korongot második szándékból a kapuba juttatta. Az alapvonali játékvezető ekkor gólt ítélt. A játékvezető videoelemzést rendelt el, és végül az FTC-Telekom által szerzett gólt érvénytelenítette, magas botra hivatkozva. Ugyanakkor a ferencvárosi játékos nem a magas bottal történő korongérintés közvetlen eredményeként szerezte a gólt, hanem második szándékból, a korong kapuvasról történő kipattanását követően, ami megkérdőjelezi a szabály alkalmazhatóságát. A versenyiroda álláspontja szerint ugyanis a szabálypont alkalmazhatósága kizárólag a korong kapuba jutását megelőző utolsó korongérintésre értelmezhető, azt megelőző korongérintések a videós gólbírórendszer igénybevételével nem vizsgálhatók.

A versenyiroda a szabályzatok és a videofelvételek megvizsgálása, valamint a klubok képviselőinek, a játékvezetői ellenőrnek és az úgynevezett referee in chiefnek a nyilatkozata alapján úgy döntött, hogy a játékvezetők olyan döntést hoztak, amelyet a szabályzatok szerint nem hozhattak volna, így a játékvezetői műhiba valós – írta az MTI.

A versenyiroda a mérkőzés újrajátszását rendeli el. A döntés ellen fellebbezni lehet. Az új időpontot a határozat jogerőre emelkedését követően a csapatokkal történő egyeztetés alapján a versenyiroda jelöli ki.

A december 30-i találkozón 4–2-es Vasas-siker született.

Legfrissebb hírek

Jégkorong: hét idény után távozik a Ferencváros két játékosa – hivatalos

Jégkorong
Tegnap, 11:36

Simán nyert a Fradi a Fehérvár ellen, és egy lépésre van a bajnoki címtől

Labdarúgó NB I
2025.05.18. 21:23

Ferencváros: Romao már a műtéten is túl van – a brazil játékos a közösségi oldalán üzent

Labdarúgó NB I
2025.05.11. 13:56

Bodó Christopher marad a Gyergyónál

Jégkorong
2025.05.07. 20:27

Új igazolást és szerződés-hosszabbítást is bejelentett a Brassó

Jégkorong
2025.05.07. 14:18

Női kézilabda: visszavonul a Ferencváros korábbi holland játékosa – hivatalos

Kézilabda
2025.05.06. 15:24

Erdély Csanád: Mindenki sikeréhes, tele tudásvággyal

Jégkorong
2025.05.04. 10:25

Hajnal Tamás: A Ferencvárosnak győztes DNS-e van

Labdarúgó NB I
2025.04.29. 16:09
Ezek is érdekelhetik