A szép búcsú a tét a japánok elleni találkozón Ljubljanában

Vágólapra másolva!
2007.04.21. 13:12
Az utolsó napra már szinte minden eldőlt Ljubljanában, a divízió 1-es jégkorong-világbajnokságon, a magyar csapat szeretne győzelemmel búcsúzni: Pat Cortina együttese mindenképpen a második helyen fejezi be a tornát, de ennek ellenére nem veszi félvállról a japánok elleni meccset.
Ocskay Gábor nyitotta a gólok sorát csütörtökön a britek ellen
Reuters
Ocskay Gábor nyitotta a gólok sorát csütörtökön a britek ellen
Ocskay Gábor nyitotta a gólok sorát csütörtökön a britek ellen
Reuters
Ocskay Gábor nyitotta a gólok sorát csütörtökön a britek ellen

Az első hely, és a világelitbe jutás kérdése már kedden rendeződött: miután a Szlovénia 4–1-re győzött a magyar csapat ellen, csodának kellett volna történnie, hogy ne a házigazda szerepelhessen az A-csoportban egy év múlva.

A SZOMBATI PROGRAM

Nagy-Britannia – Románia 13:00 ó
Magyarország-Japán 16:30 ó
Szlovénia-Litvánia 20:00
A mieinket leszámítva egyetlen gárdának sem volt a leghalványabb esélye sem, hogy megszorítsa a szlovénokat, akik ennek megfelelően veretlenül masíroznak végig a sorozaton. Várhatóan a zárónapon a meglepően gyengécske litvánok sem fognak sok borsot törni Anze Kopitar és társai orra alá.

A második helyet is még csütörtökön bebiztosította a magyar válogatott, miután 2–0-s hátrányból fordítva remek játékkal 4–2-re győzött Nagy-Britannia ellen. A mieink számára így már csak a presztízs a tét a délutáni, Japán elleni összecsapáson, de a játékosok egyetértenek abban, hogy szépen, győzelemmel akarnak búcsúzni a tornától, amelyen az ezüstéremmel megismételték a magyar hoki történetének legjobb eredményét.

Persze a japánok elleni sem lesz könnyű meccs: a gyors, sokat korcsolyázó távol-keleti válogatott több mint egy hónapig edzőtáborozott Európában a vébé előtt, és előzetesen akár a feljutásra is esélyesnek tartották, ám ha szombaton is veszít, akár a dicstelen ötödik helyre is visszacsúszhat.

A legnagyobb téttel a szombati nyitómeccs bír: Románia és Nagy-Britannia a kiesés elkerüléséért csap össze. A tizenöt erdélyi hokissal felálló románoknak fel van adva a lecke, a brit gárda ugyanis kanadai stílusú, kemény hokit játszik, ráadásul két jó sora van, míg Vargyas Lászlóéknál igazából csak az Elekes Levente–Moldován Ervin–Catalin Geru hármas játszik jó formában.
Legfrissebb hírek

NHL: Kopitar utolsó tengerentúli idényére készül

Amerikai sportok
2025.09.19. 16:12

„Az emlékeim csupa pozitívak” – Garát-Gasparics Fanni a távozó Pat Cortináról

Jégkorong
2025.07.25. 09:31

Már nem Pat Cortina a női hokiválogatott szövetségi kapitánya

Jégkorong
2025.07.22. 17:40

Hullámvasút volt ez az idény Odnoga Lotti számára

Jégkorong
2025.06.11. 10:50

Magyarul mondott locsolóverset Pat Cortina

Jégkorong
2025.04.21. 17:48

Vb-t értékelt és a kapitány jövőjéről beszélt az MJSZ elnöke

Jégkorong
2025.04.16. 20:18

Pat Cortina elmondta, miért nem sikerült női hokisainknak benn maradni az A-csoportban

Jégkorong
2025.04.15. 06:34

Öt nap alatt négy mérkőzés: cél az elitben maradás

Jégkorong
2025.04.09. 07:57
Ezek is érdekelhetik