Már csak két nap, és megkezdődik a divízió-1-es világbajnokság. Négy éven belül harmadszor ad otthont hazánk az eseménynek, nem csoda hát, ha a Pat Cortina vezette magyar válogatott nagyon készül arra, hogy a 2002-es székesfehérvári és dunaújvárosi, valamint a 2003-as budapesti vb után most Debrecenben is helytálljon. Annál is inkább, mert az idén az elmúlt időszak legkiegyensúlyozottabb mezőnye jött össze. A rajtig hátralévő időben bemutatjuk a magyar együttes ellenfeleit, természetesen szólunk a mieinkről, s a legfrissebb hírekről is beszámolunk. Ezúttal a mindig veszélyes brit együttest vesszük nagyító alá.
A London Racers kapusára, Joe Watkinsra nem mindennapi feladat hárul majd Debrecenben: többek között neki kell majd tartást adnia a brit csapatnak, ami az ellenfelek ismeretében nem ígérkezik könnyû feladatnak
A London Racers kapusára, Joe Watkinsra nem mindennapi feladat hárul majd Debrecenben: többek között neki kell majd tartást adnia a brit csapatnak, ami az ellenfelek ismeretében nem ígérkezik könnyû feladatnak
Négy évvel ezelőtt nagyot robbantottak a britek, csak hajszállal csúsztak le a divízió-1 első helyéről s ezzel az elitbe jutásról. Akkoriban mindezt elsősorban annak tulajdonították, hogy az együttes jelentős hányada honosított kanadai hokisokból állt, akik bár a brit bajnokságban szerepeltek, ám ettől függetlenül játéktudásban felülmúlták a mezőny legnagyobb részét. Nos, azóta annyit változott a helyzet, hogy bár továbbra is akadnak tengerentúliak az együttesben, ám az ebből származó lépéselőny, a "brit csoda" köddé vált: a 2002-es negyedik helyet két ötödik követett, s mostanság leginkább arra kell ügyelnie a szigetországi gárdának, nehogy a bennmaradása veszélybe kerüljön.
Nos, tekintve, hogy a mezőnyben ott vannak a leggyengébbnek tartott kínaiak, vélhetően ettől ezúttal nem kell tartania Richard Strachan szövetségi kapitány együttesének, amely a realitásokat nézve a feljutásról sem álmodozhat, ám ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy egy motiválatlan és könnyedén legyőzhető alakulat lép majd jégre a Főnix-csarnokban. Olyannyira nem, hogy könnyen elképzelhető: éppen a britek jelentik majd a mérleg nyelvét, azaz, ha a feljutásra legesélyesebbnek tartott négyes - Norvégia, Lengyelország, Japán és Magyarország - bármelyikétől pontot vagy pontokat tudnának rabolni, azzal egyszersmind a dobogós helyezések sorrendjét is befolyásolhatják.
Márpedig egy-egy meglepetés abszolút benne van a brit együttesben, amely rutinos, jó játékosokból álló kerettel érkezik Debrecenbe. Az együttes fiatal, mindössze 42 esztendős szakvezetője elsősorban a brit ligában szereplő hokisokra számíthatott, de akad Svédországban, Svájcban, az Egyesült Államokban és Németországban játszó is a csapatban, s ha már szót ejtettünk a honosított kanadaiak szerepéről, mindenképpen illik megemlíteni azt is, hogy a mostani keretben öt ilyen hokis található. Gyanítható, hogy a britektől megszokott nem túl technikás, ám rendkívül kemény, szívós hokit játszó gárdát ismerhetünk meg, amely stílusából, mentalitásából adódóan - legyen bárki is az ellenfél - nehezen adja majd meg magát. Éppen ezért a britek ellen csak egy jó erőállapotban lévő, tökéletesen koncentráló csapatnak lehetnek valós győzelmi reményei.