Vb 2022: Dánia tovább menetel; skót siker Bécsben

2021.09.07. 22:51
Dánia továbbra is csodás formában (Fotó: AFP)
A továbbra is hibátlan Dánia 5–0-ra legyőzte Izraelt a 2022-es katari labdarúgó-világbajnokság európai selejtezőjének 6. fordulójában.

Kasper Hjulmand csapata a 28. percben indította be a koppenhágai gólfesztivált: Yussuf Poulsen egy kipattanót vágott a kapuba, majd a szünet előtt még Simon Kjaer és Andreas Skov Olsen is betalált (3–0).

Skov Olsen gólja

A fordulás után Thomas Delaney növelte fejjel az előnyt, míg a kegyelemdöfést a ráadásban Andreas Cornelius adta meg (5–0). A dán válogatott a hatodik mérkőzését is megnyerte a selejtezőben, ráadásul ezeken a meccseken 22 gólt szerzett, és egyet sem kapott.

A skótok nagyon fontos összecsapást nyertek Bécsben: Lyndon Dykes tizenegyesből szerzett találatára a 92. percben ugyan válaszoltak az osztrákok, de a játékvezető les címén nem adta meg Christoph Baumgartner gólját (0–1). Győzelmével Skócia megelőzte Izraelt, és előrelépett a csoport második helyére.

Ausztria az újabb vereséggel nagyon messze került a csoport második helyétől, s ez nem túl jó hír a magyar válogatott szempontjából: mint korábban írtunk róla, ahhoz, hogy a legutóbbi Nemzetek Ligája-szereplésünk után jussunk pótselejtezős „kvótához”, szükség van arra, hogy a franciák, az olaszok, a spanyolok és az osztrákok is az első két hely valamelyikén zárják csoportjukat.

A tórshavni mérkőzésen Feröer megszerezte az első győzelmét a csoportban, Moldova csak szépíteni tudott a hajrában (2–1).

EURÓPAI VB-SELEJTEZŐK
6. FORDULÓ, F-CSOPORT
Feröer–Moldova 2–1
(K. Olsen 68., Vatnsdal 72., ill. Milinceanu 84.)
Ausztria–Skócia 0–1 (Dykes 30. – 11-esből)
Dánia–Izrael 5–0 (Poulsen 28., Kjaer 31., Skov Olsen 41., Delaney 58., Cornelius 90+1.)