Felkészülés: Dél-Korea kétgólos hátrányból egyenlített

K. B.K. B.
2022.06.10. 17:50
Dél-Korea kétgólos hátrányból állt fel (Fotó: AFP)
A novemberben kezdődő katari labdarúgó-világbajnokságra készülő dél-koreai válogatott hazai pályán kétgólos hátrányból 2–2-es döntetlenre mentette a Paraguay elleni barátságos meccset pénteken.

A dél-amerikai selejtezősorozatban jócskán lemaradó, nyolcadik helyen záró Paraguay jól kezdett a vb-résztvevő Dél-Korea ellen: Miguel Almirón 23. percben lőtt góljával megszerezte a vezetést, ráadásul Almirón a második félidő elején is betalált (0–2). De a hazaiak nem adták fel, még nagyobb sebességre kapcsoltak, és ennek meg is lett az eredménye: a 66. percben a Tottenham sztárja, Szon Hung Min, majd a végjátékban Dzsong Vu Jong is betalált, így 2–2-vel zárult a mérkőzés.