Vb 2014: egy kolumbiai ügyvéd 313 milliárd forintra perli a FIFA-t

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2014.08.15. 13:55
Egy kolumbiai ügyvéd 800 millió font (313 milliárd forint) kártérítést követel a Nemzetközi Labdarúgó-szövetségtől (FIFA), amiért a 2014-es labdarúgó-világbajnokság játékvezetése erkölcsi károkat okozott, ennek következtében pedig az egészsége is megromlott – írja a BBC.

A 74 éves Aurelio Jimenez a Brazília–Kolumbia (2–1) negyeddöntő közben erősen szorongott, szívproblémák miatt kórházba kellett szállítani. Az idős ügyvéd mindezt a találkozó játékvezetőjének, Carlos Velasco Carballo tevékenységének számlájára írja.Aurelio Jimenez a Brazília–Kolumbia (2–1) negyeddöntő közben erősen szorongott, szívproblémák miatt kórházba kellett szállítani. Az idős ügyvéd mindezt a találkozó játékvezetőjének, Carlos Velasco Carballo tevékenységének számlájára írja.

„Éreztem, hogy valami nincs rendben a szívemmel, a szívverésem megváltozott, ezért a rokonok elvittek a kórház ügyeletére. Unokáim mindvégig mellettem voltak, sokat sírtak” – mondta Jimenez az esettel kapcsolatban.

Szerinte a spanyol sípmester nemcsak a mérkőzést nem tudta kézben tartani, a világbajnokság leggyengébb bíráskodása is az ő nevéhez fűződik.

„Úgy döntöttem, beperlem a FIFA-t a kolumbiai igazságszolgáltatás nyújtotta jogaimmal élve, mert a világbajnokságon rendkívül sok bírói igazságtalanság érte a résztvevő csapatokat, köztük hazám válogatottját is – nyilatkozta az idős ügyvéd. – A FIFA játékvezetői komoly erkölcsi károkat és szenvedést okoztak Chilének, Uruguaynak, Kolumbiának, Angliának, Mexikónak és Costa Ricának.”

Jimenez elmondta, abban az esetben, ha megnyeri a pert, az összeget egy a gyerekek megsegítésével foglalkozó kolumbiai kormányszervezetnek adományozná.

Legfrissebb hírek

Brazília: Ancelotti központi szerepet szán Neymarnak a vb-n

Foci vb 2026
2025.06.27. 11:49

Brazília: Neymar marad a Santosnál – sajtóhír

Minden más foci
2025.06.24. 22:21

U21-es Eb: a németek a kilencemberes olaszokat hosszabbításban legyőzve jutottak a négy köze

Minden más foci
2025.06.22. 23:42

U21-es Eb: a hajrában fordítottak, elődöntősök a franciák

Minden más foci
2025.06.22. 20:02

Micsoda páros: Yamal Neymarral játszott futevolley-t Brazíliában

Minden más foci
2025.06.19. 23:02

Venezuela a közvetlen riválist legyőzve tett egy lépést a vb-osztályozó felé

Minden más foci
2025.06.07. 09:05

Neymar piros lapot kapott, a Santos nagy bajban van – videó

Minden más foci
2025.06.02. 07:34

Neymarék legyőzésével búcsúzott az RB Leipzigtől Lőw Zsolt

Német labdarúgás
2025.05.29. 18:49
Ezek is érdekelhetik