Vb 2014: Cavani pótselejtezős helyre lőtte Uruguayt

2013.06.12. 07:28
Uruguay fontos győzelmet aratott Venezuelában a 2014-es világbajnokság dél-amerikai selejtezőjében, így átvette a pótselejtezőt érő ötödik helyezést északi riválisától. A negyedik helytől azonban még messze van, Chile ugyanis magabiztosan legyőzte Bolíviát, és megerősítette pozícióját a biztos továbbjutást érő negyedik helyen.

A vasárnaptól Brazíliában a Konföderációs Kupán szereplő Uruguay Edinson Cavani góljával győzte le Venezuelát, amely a hajrában nehogy egyenlíteni nem tudott, Tomas Rincón kiállításával emberhátrányba is került.

Chile egy perc alatt két gólt szerzett, ezzel megnyugtató előnyhöz jutott Bolíviával szemben, és bár a vendégek kapaszkodtak, s a hajráig nyíltan tartották a meccset, Arturo Vidal 92. percben esett találata eldöntötte a meccset.

VB 2014, SELEJTEZŐ
DÉL-AMERIKA
14. FORDULÓ
VENEZUELA–URUGUAY 0–1
(0–1)
Ciudad Guayana. V: Paulo César De Oliveira (brazil)
VENEZUELA: D. Hernández – Cichero (Seijas, 56.), Rosales, Vizcarrondo, Túnez – César González (R. Blanco, 73.), Lucena, Rincón, Arango – Feltscher (Aristeguieta, 55.), Rondón. Szövetségi kapitány: César Farías
URUGUAY: Muslera – Maxi Pereira, Lugano, Godín, Cáceres – Diego Pérez, Gargano, C. Rodríguez (Á. Pereira, 83.), G. Ramírez (Á. González, 59.) – Forlán (Egurén, 76.), Cavani. Szövetségi kapitány: Óscar Tabárez
G: Cavani (28.)
K: Rincón (Venezuela, 84.)

CHILE–BOLÍVIA 3–1 (2–1)
Santiago de Chile. V: Dario Ubríaco (argentin)
CHILE: Bravo – Medel, M. González, Rojas, Mena (Beausejour, 74.) – D. Pizarro, M. Díaz, Vidal, Alexis Sánchez – Paredes (Jara, 53.), Vargas. Szövetségi kapitány: Jorge Sampaoli
BOLÍVIA: Galarza – Bejarano, Zenteno, Raldes, L. Gutiérrez – Mojica, Veizaga, Arze (J. Campos, 69.), D. Chávez (R. Cardozo, a szünetben) – Chumacero (E. Rojas, a szünetben), M. Moreno. Szövetségi kapitány: Xabier Azkergorta
G: Vargas (16.), Alexis Sánchez (17.), Vidal (92.), ill. M. Moreno (31.)

9. Paraguay 12 2 2 8 9–23 8
Az 1–4. helyezett kijut a vb-re, az 5. helyezett interkontinentális pótselejtezőt játszik Ázsia képviselőjével.