Eb 2016: az UEFA vizsgálódik az északírek és a románok ellen

Vágólapra másolva!
2015.06.16. 10:45
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) fegyelmi vizsgálatot indított több csapat ellen is, köztük a magyar válogatott csoportellenfelei, Észak-Írország valamint Románia ellen. A horvátok sem úszták meg a horogkeresztes incidenst.

Az UEFA közleményében az áll, hogy az északírek ellen tiltott tárgyak, például tűzijáték használata és bedobálása, míg a románok ellen meg nem engedett zászlók kirakása miatt indít eljárást.

A magyar labdarúgó-válogatott mindkét csapat ellen játszik még a selejtezőben. Szeptember 4-én a románokat fogadja, 7-én az északírek otthonában lép pályára.

A szövetség a horvátok ellen is eljárást indított. Mint megírtuk, a Horvátország–Olaszország Eb-selejtező előtt a gyepbe horogkeresztre hasonlító jel volt beleégetve. A hazaiak az eset után azt mondták, hogy szabotázs történt.

Bosznia-Hercegovina sem biztos, hogy megússza, ellene tiltott tárgyak és rasszista magatartás miatt indít fegyelmit az UEFA.

 

Legfrissebb hírek

Nick Woltemade első válogatott gólja győzelmet ért a németeknek az északírek otthonában

Foci vb 2026
20 órája

Összejöhet az UEFA rémálma, történelmi zakóra is szükség lehet San Marino pótselejtezős szerepléséhez

Foci vb 2026
Tegnap, 11:59

Románia a 95. percben szerzett góllal legyőzte a vb-selejtezőben eddig hibátlan Ausztriát

Foci vb 2026
2025.10.12. 22:40

Gyász: elhunyt a román válogatott labdarúgó, aki Magyarországon is edzősködött

Minden más foci
2025.10.11. 16:14

Negyedgőzzel is simán nyertek a németek Luxemburg ellen a vb-selejtezőben

Foci vb 2026
2025.10.10. 22:48

Engedélyezte az UEFA az AC Milan és az FC Barcelona tengerentúli meccseit

Spanyol labdarúgás
2025.10.06. 22:04

Az UEFA eljárást indított Simeone ellen a liverpooli piros lap után – sajtóhír

Bajnokok Ligája
2025.09.23. 13:36

Büntetést kapott az „UEFA Mafia” feliratú molinó miatt a Crystal Palace

Európa-konferencialiga
2025.09.19. 11:47
Ezek is érdekelhetik