Euro 2012: újabb holland vereség, ezúttal Németországtól

2012.06.13. 22:35
Második mérkőzésén a második vereségét szenvedte el a holland labdarúgó-válogatott a lengyel-ukrán közös rendezésű Európa-bajnokság csoportkörében. A torna egyik favoritja egy másik esélyes, Németország ellen hajtott fejet (1–2) a B-csoportban. A hat ponttal álló németeknél Mario Gomez duplázott, Robin van Persie a 73. percben késve szépített.

Bővebben itt olvashat a mérkőzésről!Bővebben itt olvashat a mérkőzésről!

EURO 2012
B-CSOPORT, 2. FORDULÓ
HOLLANDIA–NÉMETORSZÁG 1–2 (0–2)
Harkiv, Metaliszt Stadion, 30 000 néző. Vezette: Eriksson (svéd)
HOLLANDIA: Stekelenburg – Van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, Willems – N. de Jong, Van Bommel (Van der Vaart, a szünetben) – Robben (Kuyt, 83.), Sneijder, Afellay (Huntelaar, a szünetben) – Van Persie. Szövetségi kapitány: Bert van Marwijk
Kispad: Krul, Vorm (kapusok), Bouma, Vlaar, Schaars, Strootman, L. de Jong, Narsingh, Boulahrouz
NÉMETORSZÁG: Neuer – Boateng, Hummels, Badstuber, Lahm – Khedira, Schweinsteiger – Müller (L. Bender, 92.), Özil (Kroos, 81.), Podolski – Gomez (Klose, 72.). Szövetségi kapitány: Joachim Löw
Kispad: Wiese, Zieler (kapusok), Gündogan, Schmelzer, Höwedes, Schürrle, Mertesacker, Götze, Reus
Gólszerző: Van Persie (73.), ill. Gomez (24., 38.)