Hülkenberg „alonsósra” vette a kiesést; a Ferrarinál megbánták Hamilton szerződtetését?

B. Ö. B.B. Ö. B.
2024.03.10. 16:20
Több versenyző is mémkészítők kedvence lett a dzsiddai versenyhétvégén (Fotó: AFP)
Max Verstappen vezérletével a Red Bull kettős győzelmet aratott a Formula–1-es Szaúdi Nagydíjon is. Az idény második versenyhétvégéje azonban főként a Ferrari miatt marad emlékezetes, ugyanis Carlos Sainz Jr. autóját Oliver Bearman vezette, aki debütálásával több rekordot is megdöntött. Íme, az F1-legek a dzsiddai versenyhétvégéről!

F1-ES SZABADEDZÉS VAGY VIDEOJÁTÉK? Utcai pálya lévén a versenyzők furcsa dolgokkal találkoztak a dzsiddai hétvége kezdetén, többek között műanyag zacskókat kellett kerülgetniük a csütörtöki szabadedzéseken. Charles Leclerc a nem várt akadályok miatt úgy érezte magát, mintha egy videojátékba, egész pontosan a Mario Kartba csöppent volna.

HÜLKENBERG TANULT A TAPASZTALT VERSENYTÁRSTÓL. Ezúttal nem jutott be az időmérő harmadik szakaszába Nico Hülkenberg, ami a technika ördögén múlt, ugyanis a 27-es számú Haas a pálya szélén ragadt nem sokkal a Q2 kezdetét követően. A kvalifikáció szerencsére nem állt sokáig, Hülkenberg viszont egy ideig nem jutott vissza a paddockba, úgyhogy kényelembe helyezte magát egy széken, és onnan figyelte a pályára visszatérő autókat – akárcsak Fernando Alonso évekkel ezelőtt.

HIRTELEN PILÓTACSERE A FERRARINÁL. Nem érezte jól magát Carlos Sainz Jr. már a dzsiddai versenyhétvége kezdete előtt sem, s bár csütörtökön autóba ült, pénteken kénytelenek voltak versenyzőt cserélni a Ferrarinál. Sainz helyettesítője az istálló 18 éves tartalék versenyzője, Oliver Bearman lett, aki beugrásával megdöntött néhány rekordot. A Formula–1 történelmének legfiatalabb brit versenyzője lett, aki Nigel Mansell óta az első Ferrari-pilóta volt a szigetországból, ráadásul a legfiatalabb, aki valaha a maranellói istálló színeiben versenyzett a királykategóriában.

Bearman úgy vett részt első F1-es időmérőjén, hogy előtte mindössze egy szabadedzésen vihette pályára az autóját. A brit pilóta helytállt a kvalifikáción, és mindössze 0.036 másodpercen múlt, hogy nem jutott be a Q3-ba.

Bearman a futamon is tartani tudta a lépést a körülötte autózókkal, ráadásul szép előzéseket bemutatva a hat pontot érő 7. helyen látta meg a kockás zászlót. A Ferrari 2025-ös pilótafelállása egyébként már az idei szezon előtt biztossá vált, amikor bejelentették, hogy jövőre Lewis Hamilton érkezik a Mercedestől. Elnézve Bearman álomszerű beugrását, lehet, hogy egy fiatalabb tehetségnek kellett volna lehetőséget adni...

MÉRNÖKE LEMARADT STROLL ÜTKÖZÉSÉRŐL. Nem tartott sokáig a gondtalan körözés a rajtot követően, ugyanis Lance Stroll a falnak csapta autóját a 6. körben, ami miatt a pályára kellett küldeni a biztonsági autót. Az Aston Martinnál először nem látták, pontosan mekkora a kár az autón, így mérnöke megkérdezte Strollt, hogy vissza tud-e jönni magától a bokszutcába. A kanadai versenyzői kissé ingerülten jelezte, hogy ennek nem sok esélye van.

MAGNUSSEN BEÁLDOZTA MAGÁT A CSAPAT PONTJÁÉRT. Megszerezte első pontját idén a Haas, amely versenyzői tökéletes csapatmunkájának köszönhető. Kevin Magnussen ugyanis feltartotta a mögötte érkezőket, hogy ezzel a kerékcserén az utolsók között áteső csapattársának kedvezzen. Magnussen jó munkát végzett – s még néhány büntetést is bevállalt –, Hülkenberg végül tízedikként ért célba. A pontszerzésnek köszönhetően a Haas a konstruktőri tabella hatodik helyére ugrott fel.

1.Max VerstappenhollandRed Bull-Honda RBPT1:20.43.273
2.Sergio PérezmexikóiRed Bull-Honda RBPT13.643 mp h.
3.Charles LeclercmonacóiFerrari18.639 mp h.