„Alonso soha nem sodorna veszélybe senkit" – az Aston Martin kiáll versenyzője mellett

H. L.H. L.
Vágólapra másolva!
2024.03.27. 14:06
Russell Alonso mögött vesztette el az irányítást a Mercedes felett (Fotó: AFP)
A Formula–1-es Aston Martin csapatfőnöke, Mike Krack spanyol versenyzője, Fernando Alonso védelmére kelt, és hangsúlyozta, nem ért egyet az Ausztrál Nagydíj versenye után kiosztott büntetéssel.

Fernando Alonso a hatodik pozícióban szelte át a célvonalat a múlt hétvégi Ausztrál Nagydíj versenyén, ám végül nyolcadikként rangsorolták, miután a Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) a leintést követően bokszutca-áthajtásos büntetéssel sújtotta, amit a gyakorlatban húsz másodperces időbüntetéssé konvertált, mivel a versenyző értelemszerűen nem tudta letölteni a kiszabott szankciót.  

Az egyesek szerint túl enyhe, míg mások szerint inkább keménynek tartott ítéletet hosszas vizsgálódás előzte meg, melynek a végén a szövetség arra jutott, hogy a kétszeres világbajnok kiszámíthatatlanul és potenciálisan veszélyesen vezetett, és az utolsó körben száz méterrel korábban fékezett, mint előtte, ami megzavarhatta az őt üldöző George Russellt, aki falba csapódott a Mercedesszel.  

Noha az Aston Martinnak lett volna lehetősége, hogy fellebbezzen a büntetés ellen, ez nem történt meg, hiszen nem tudott új bizonyítékokkal előállni az ügy kapcsán. „Először is, az autósportban mindenki megkönnyebbült, hogy George rendben volt, és elsétált a baleset után. Szeretném tudatni mindenkivel, hogy teljes mértékben támogatjuk Fernandót. Ő a Formula–1 legtapasztaltabb versenyzője. Több nagydíjon állt rajthoz, mint bárki más, több mint húszévnyi tapasztalata van. Többszörös világbajnok több kategóriában is."

„Nehéz lenyelni azt, hogy ha húsz másodperces időbüntetést kapsz, miközben nem volt ütközés a mögötted haladó autóval, de el kell fogadnunk a döntést. Minden tőlünk telhetőt megtettünk, de új bizonyíték hiányában nem áll módunkban fellebbezni az ítélet ellen. Fernando fenomenális pilóta, és minden eszközt bevetett, hogy George előtt végezzen, mint ahogy láttuk azt tavaly Brazíliában is Sergio Pérez ellen. Ez az autósport művészete a lehető legmagasabb szinten. Soha nem sodorna veszélybe senkit" – jelentette ki a csapatfőnök, Mike Krack. 

38. AUSZTRÁL NAGYDÍJ
MÁRCIUS 22., PÉNTEK
1. szabadedzés1. Norris 1:18.564
2. szabadedzés1. Leclerc 1:17.277
MÁRCIUS 23., SZOMBAT
3. szabadedzés1. Leclerc 1:16.714
Időmérő1. Verstappen 1:15.915
MÁRCIUS 24., VASÁRNAP
Verseny1. Sainz, 2. Leclerc, 3. Norris
KÖVETKEZŐ VERSENYEK
Japán Nagydíj, SzuzukaÁprilis 7., 7.00
Kínai Nagydíj, SanghajÁprilis 21., 9.00
Miami Nagydíj, MiamiMájus 5., 22.00

 

Legfrissebb hírek

F1-es dobogóról vissza az iskolapadba – Antonelli érettségizni ment a Kanadai Nagydíj után

F1
33 perce

Újabb elszalasztott lehetőségek, újabb kudarc – a Ferrari a Mercedesről venne példát

F1
22 órája

Fellángolás vagy áttörés volt a Mercedes számára a kanadai győzelem?

F1
Tegnap, 13:17

Nyilvánosság elé tárták a Hungaroring vadonatúj főépületét és főlelátóját

F1
Tegnap, 13:09

„Nagyon kicsinyes és kisstílű volt” – Wolff odaszúrt a Red Bullnak az óvás miatt

F1
2025.06.17. 20:13

„Nagyon szomorú vagyok” – Hamilton elütött egy mormotát a kanadai versenyen

F1
2025.06.16. 11:10

Az FIA elutasította a Red Bull óvását; Norris büntetést kapott – hivatalos

F1
2025.06.16. 03:16

„Csodálatos érzés visszatérni a dobogó felső fokára” – a Mercedes tovább vinné a lendületet

F1
2025.06.16. 00:43
Ezek is érdekelhetik