Formula-1: Schumacher befutó előtti előzését vizsgálja a versenybíróság

Vágólapra másolva!
2010.05.16. 17:15
Címkék
Mint tudósításunkban beszámoltunk róla, a német Michael Schumacher az utolsó kanyarban ment el Fernando Alonso mellett, miután a biztonsági autó kiállt. A német pilóta előzését vizsgálja a versenybizottság.

A 40.13-as sportszabályzat úgy rendelkezik, hogy ha a biztonsági autó mögött ér véget a verseny, akkor már nem lehet előzni. De ebben az esetben erről tájékoztatni is kell a futam résztvevőit. A Monacói Nagydíjon ezzel szemben azt az információt kapták a pilóták, hogy a safety car az utolsó körben kiáll, és miután ez meg is történt a befutó előtt, zöld jelzést kaptak a versenyzők, ami azt jelenti, hogy szabad a pálya. Ezek után kérdéses, hogyan ítélik meg az esetet a versenybizottságban.

A futamról szóló cikkünket ide kattintva tekinthetik meg!

 

Legfrissebb hírek

Pénteki sportműsor: Kós Hubert éremért úszik a vizes vb-n; jön az NB I 2. fordulójának nyitánya

Birkózás
36 perce

Hamilton: A Hungaroringnek még nagyon sokáig a naptárban kell lennie; Boczkó: Nem élem meg kudarcként, hogy a hat érem közt nincs arany

E-újság
41 perce

A Benfica tizedszer hódította el a Portugál Szuperkupát

Minden más foci
43 perce

Bolla Bendegúzék kettős győzelemmel jutottak tovább a Kl-ben

Európa-konferencialiga
56 perce

Európa-liga: a veterán kapus több mint egy évet kihagyott, most kivédett egy tizenegyest, majd továbbrúgta csapatát

Európa-liga
1 órája

Bognár György: Nagyon jó ellenfelet ejtettünk ki, felvettük a Mariborral a versenyt

Európa-konferencialiga
1 órája

Négy itt, három ott – Malonyai Péter jegyzete

Bajnokok Ligája
1 órája

95 millió eurós csere? – Cselőtei Márk publicisztikája

Angol labdarúgás
1 órája
Ezek is érdekelhetik