Max Mosley FIA-elnök várja a Renault elleni McLaren-iratokat

Vágólapra másolva!
2007.09.17. 17:37
Max Mosley, a Nemzetközi Automobil-szövetség elnöke várja a McLaren által „ígért” terhelő bizonyítékokat, amelyek negatívan befolyásolhatják a Formula-1-es világbajnokságban szereplő Renault-csapat közeljövőjét. Az FIA első számú vezetője szerint a francia istállótól már kapott iratokat, de azok alapján nem indul vizsgálat.
Max Mosley és Flavio Briatore beszélyget a Monacói GP-n
www.autosport.com
Max Mosley és Flavio Briatore beszélyget a Monacói GP-n
Max Mosley és Flavio Briatore beszélyget a Monacói GP-n
www.autosport.com
Max Mosley és Flavio Briatore beszélyget a Monacói GP-n

A múlt csütörtökön lezárult” kémügy kapcsán keltek szárnyra azok a hírek, melyek szerint a McLaren olyan információkkal rendelkezik, amelyek alapján azonnal kizárhatnák a Renault-t. Az FIA meg is erősítette, hogy a wokingiak ügyvédje többféle dokumentumot ígértek, de azok egyelőre nem érkeztek meg.

„Még nem ismerjük azokat a részleteket és panaszokat, amelyeket a McLarentől várunk. Ha eljutnak hozzánk, azonnal megkezdjük a vizsgálatot” – jelentette ki a nemzetközi szövetség elnöke.

Max Mosley hozzátette: Ron Dennis McLaren-csapatfőnök személyesen ígérte meg, hogy rövidesen eljuttatják a dokumentumokat.

Az FIA-főnök elárulta, a Renault már adott tájékoztatást, de az „természetesen” nem tartalmazott terhelő bizonyítékokat. Állítólag a McLarentől „szerződtette a francia istálló azt a szakembert, aki néhány floppy-lemezt vitt magával előző munkaadójától.

„Természetesen nem is vártuk, hogy a Renault ártson magának a dokumentációjával” – jegyezte meg Mosley.

Flavio Briatore, a franciák első számú vezetője a Belga Nagydíj idején tartott sajtótájékoztatóján azt hangoztatta, azonnal beperli azt a személyt, aki azt állítja, hogy a Renault esete nagyban hasonlít a Ferrari kontra McLaren kémügyre.

„Másodszor: nem zajlik vizsgálat személyem és a csapat ellen. Harmadszor: minden rendelkezésünkre álló iratot elküldtünk a szövetségnek és a McLarennek” – jelentette ki Briatore.

KAPCSOLÓDÓ ÍRÁSAINK

Legfrissebb hírek

Pérez az Alpine-nal is tárgyal, de akár a Mercedesnél is kiköthet – sajtóhír

F1
16 órája

Marko nem vár fordulatot az imolai fejlesztésektől; veszélyben lehet Horner pozíciója a Red Bullnál?

F1
21 órája

Rali: Jos Verstappen először versenyez murván

Egyéb autó-motor
2025.05.09. 21:25

Ki kicsoda? Íme, a Formula–1-es csapatok kulcsfigurái

Képes Sport
2025.05.07. 17:17

Az idősebbik Sainz is harcba szállhat az FIA elnöki posztjáért – sajtóhír

F1
2025.05.07. 14:36

Cserél az Alpine: Colapinto veszi át Doohan helyét Imolától – hivatalos

F1
2025.05.07. 09:13

F1: távozott az Alpine csapatfőnöke, ideiglenesen Briatore veszi át a helyét

F1
2025.05.06. 22:14

„Sainzot is elengedjem?" – a Ferrarinál izzott a rádió Miamiban, de senkiben sem maradtak rossz érzések

F1
2025.05.05. 13:09
Ezek is érdekelhetik