Kihirdette Európa-liga-keretét a Ferencváros

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
Vágólapra másolva!
2024.09.05. 15:42
Megvan az FTC Európa-liga-kerete (Fotó: Török Attila)
A Ferencvárosi TC hivatalos honlapján tudatta, hogy Pascal Jansen vezetőedző mely 24 labdarúgót nevezte az Európa-liga főtáblás küzdelmeire.

Mint ismert, a megváltozott lebonyolítású kupasorozatban minden csapat nyolc mérkőzést játszik (négyet hazai pályán, négyet idegenben). Erre a szakaszra Pascal Jansen 24 labdarúgót nevezett – derült ki a klub honlapjáról.

Nincs ott a zöld-fehérek névsorában néhány olyan labdarúgó, aki távozhat a csapattól, így például a lengyel Lech Poznannal összeboronált Stjepan Loncar, a csapatban tavaly december óta nem szereplő Anderson Esiti, a legutóbb az izraeli Hapoel Petah Tikvánál kölcsönben szereplő Fortune Bassey, illetve a Lokomotiv Moszkvával hírbe hozott Edgar Szevikjan sem. Kimaradt az új idényben kevés lehetőséghez jutó Mats Knoester, akinek posztjára nyáron Szalai Gábor és Raul Gustavo is érkezett, de Tosin Kehinde, Isaac Pappoe, Ismail Aaneba és Owusu Kwabena sem játszhat az El-főtáblán.

A FERENCVÁROS EURÓPA-LIGA KERETE
Kapusok: Dibusz Dénes, Varga Ádám
Védők: Botka Endre, Ibrahim Cissé, Eldar Civic, Stefan Gartenmann, Raul Gustavo, Kaján Norbert, Cristian Ramírez, Szalai Gábor
Középpályások: Mohammed Abu Fani, Mohamed Ali Ben Romdan, Kady Borges, Habib Maiga, Cebrail Makreckis, Philippe Rommens, Tóth Alex, Kristoffer Zachariassen
Támadók: Matheus Saldanha, Gruber Zsombor, Virgil Misidjan, Alekszandar Pesics, Adama Traoré, Varga Barnabás

UEFA Európa Liga, a ligaszakasz mérkőzéseinek programja
1. forduló: 2024. szeptember 25. szerda, 21.00: RSC Anderlecht (belga)–FTC
2. forduló: 2024. október 3. csütörtök, 18.45: FTC–Tottenham Hotspur (angol)
3. forduló: 2024. október 24. csütörtök, 18.45: FTC–OGC Nice (francia)
4. forduló: 2024. november 7. csütörtök, 21.00, Hamburg: Dinamo Kijev (ukrán)–FTC
5. forduló: 2024. november 28. csütörtök, 21.00: FTC–Malmö FF (svéd)
6. forduló: 2024. december 12. csütörtök, 18.45: PAOK (görög)–FTC
7. forduló: 2025. január 23. csütörtök, 21.00: Eintracht Frankfurt (német)–FTC
8. forduló: 2025. január 30. csütörtök, 21.00: FTC–AZ Alkmaar (holland)

 

Legfrissebb hírek

„Másfél napon múlt, hogy nem adták kölcsön Tóth Alexet” – menedzsere beszélt a játékos helyzetéről

Labdarúgó NB I
10 órája

Robbie Keane elárulta, mivel lepte meg az FTC-t az MTK

Labdarúgó NB I
21 órája

Sorminta kupával – Deák Zsigmond jegyzete

Labdarúgó NB I
2025.04.23. 23:45

Cristian Ramírez távolról egyenlített, Lenny Joseph Dibusz Dénes passzát váltotta gólra – így jutott döntőbe az FTC

Labdarúgó NB I
2025.04.23. 22:07

Fordított a Ferencváros az MTK ellen, és bejutott a Magyar Kupa döntőjébe

Labdarúgó NB I
2025.04.23. 21:55

Népsport: a Crvena zvezda ellen példát mutatott a Fradi

Népsport
2025.04.23. 11:53

Osztrák válogatott támadóval erősíthet a Ferencváros – sajtóhír

Labdarúgó NB I
2025.04.23. 09:34

A Man. City kapta a legtöbb pénzt válogatott játékosai után, Magyarországon a Ferencváros az első

Minden más foci
2025.04.22. 13:21
Ezek is érdekelhetik