UEFA-kupa: hármat rúgott a Hamburg a vendég Rennes-nek

2007.11.29. 22:24
Győzelme után csoportja élére állt a Hamburg. A D csoportban szereplő észak-német csapat a Rennes együttesét fogadta a Hamburg Arenaban és győzött magabiztosan 3-0-ra.
A hamburgi csapat félórányi játék után talált először a hálóba. Ivica Olic tört be védőjével a tizenhatoson belülre és ügyesen a tisztán érkező Rafael Van der Vaart elé játszott, a holland játékmesternek pedig nem okozott gondot gólra váltani a lehetőséget (1-0).A németek uralták a meccset és őrizték vezetésüket, de egészen a 84. percig nem tudták bebiztosítani győzelmüket. Ekkor ismét Van der Vaart volt az egyik főszereplő, az első gól szerzője ezúttal remekül ugratta ki a néhány perccel korábban beálló Eric-Maxim Choup-Motingot, aki a kapus mellett a bal alsó sarokba lőtt.A 91. percben Mark Clattenburg ítélt még egy hazai büntetőt, amit Mohamed Zidan értékesített (3-0), ezzel Huub Stevens együttese két meccs után hat ponttal vezeti csoportját.

UEFA-KUPA, CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ

D CSOPORT:
Hamburger SV - Rennes 3-0 (Van der Vaart 30., Choup-Moting 84., Zidan 91. - 11-esből)