Kiesett a Hertha, továbbjutott az Austria

2006.09.29. 00:07
Az UEFA-kupa első fordulója nem sok sikerélménnyel szolgált a német klubcsapatok számára, hiszen olyan neves együttesek búcsúztak, mint a Hertha BSC, illetve a Schalke. Dárdai Pál együttese, a berlini Hertha 3-2-es összesítéssel esett ki a dán Odensével szemben. A hazai pályán elért szerény 2-2-es döntetlen eleve nem túl sok jót ígért a továbbjutás szempontjából a folytatásra a német együttesnek és ez a visszavágón be is bizonyosodott.
Lomics (Partizan Beograd) viszi be a Nevland, Van de Lank (mindkettő Groningen) kettős közé a labdát

A dániai találkozón kiegyenlített mezőnyjátékot láthattunk, de hiába alakítottak ki a játékosok mindkét kapu előtt közel azonos számban gólhelyzetet, csak a vendéglátók szereztek gólt, amivel bebiztosították továbbjutásukat.

Az igencsak tartalékos összeállításban pályára lépő német együttesnek ekkor már két találat kellett volna az üdvösséghez, de még az egyenlítő gól sem jött össze nekik.

Dárdai Pált az 59. percben még 0-0-s mérkőzésállásnál lecserélték. Három perccel később Timm betalált, eldöntve ezzel a mérkőzést és a továbbjutást. A dánok a csoportkörben folytathatják.

A Schalke az első találkozón 1-0-ra nyert, ám a visszavágón 3-1-re kikapott, így kiesett. A Nancy – Rudolf Gergely együttese - megérdemelten jutott tovább, hiszen sokkal gólratörőbben játszottak ellenfelüknél, helyzetkihasználásuk pedig ugyancsak jobb volt.

A második félidőben csereként lépett pályára Gerald Asamoah, a Schalke német válogatott labdarúgója, aki síp- és szárkapocscsonttörést szenvedett a 67. percben egy brutális szabálytalanságot követően. A sérült Asamoaht mentővel szállították kórházba, ahol azonnal megműtötték: több hónapos kényszerpihenő vár rá

A német klubok becsületét a Frankfurt és a Leverkusen mentette meg.

Badeer (Hapoel) és Poltavetz (Csernomorec) balettja

Igaz, előbbiek mellett a hazai 4-0-t követően nemcsak a papírforma szólt már a dán Bröndby elleni ütközetben. A visszavágó végül 2-2-s döntetlent hozott, így a németek várhatják a sorsolást és a csoportkört. A frankfurti Vasoski már a 7. percben gólt szerzett, majd csapata második találata is az ő nevéhez fűződik.

A Leverkusen a hazai visszavágón elért 3-1-gyel vette a svájci Sion elleni akadályt.

Alberto Fontana és csapata a Palermo kapott gól nélkül búcsúztatta a West Ham Unitedot
Az osztrák Austrian Wien, Sáfár Szabolcs együttese az idegenbeli 1-1-s döntetlent követően a hazai visszavágón 1-0-ra verte a lengyel Legia Warszava gárdáját.

Nem jutott tovább viszont Bodnár László csapata, az osztrák Salzburg, amely az első találkozó 2-2-s döntetlenjét követően a visszavágón 2-0-ra kikapott az angol Blackburn Rovers-től.

Az olasz Palermo 4-0-s összesítéssel, kettős győzelemmel búcsúztatta az angol West Ham Unitedot.

Az Osasuna hazai pályán 0-0-s döntetlent játszott a török Trabzonsporral, de miután az első találkozón idegenben 2-2-re végeztek, így továbbléphetett.

Kiesett a francia Marseille, amelyet a cseh Mlada Boleslav állított megoldhatatlan feladat elé.

Az első találkozón a csehek idegenben minimális, egygólos vereséget szenvedtek - 1-0 -, a hazai visszavágót azonban négy rúgott góllal, két találattal megnyerték – 4-2 -, így összesítésben eggyel jobbnak bizonyultak.

Búcsúzott Kabát Péter (Pasching, osztrák), Korsós György (Xanthi, görög) és Vincze Gábor (Ethinikosz, ciprusi) együttese.

A Fehérvárt a továbbjutástól elütő svájci Grasshoppers 8-0-s összesítéssel lépett tovább svéd ellenfelén.

Kiesett azonban a magyar bajnok Debrecent még a BL-ből kiverő macedón Rabotnicski, amely ellen a svájci Basel még a visszavágón is nyerni tudott. ---- E ---- &