Triatlon-vb: Lehmann Csongor kilencedik lett Cagliariban

2022.10.08. 19:49
Fotó: triathlon.org
Legjobb magyarként Lehmann Csongor a kilencedik helyen végzett szombaton a triatlonosok világbajnoki sorozatának Cagliariban rendezett versenyén.

A férfiaknál négy magyar is indult, a tavaly U23-as világbajnok Lehmann Csongor a verseny eredményközlője alapján 1:40:50 óra alatt teljesítette az olimpiai programban szereplő rövid távot, amelyen 1500 métert úsztak, 38 kilométert kerékpároztak - itt a hivatalos táv 40 km -, végül 10 kilométert futottak a versenyzők. Faldum Gábor a 16., Dévay Márk a 24. helyen ért célba, míg Bicsák Bence – tíz társához hasonlóan – nem fejezte be a versenyt.

A nőknél egyetlen magyar versenyzett, Bragmayer Zsanett a 31. helyen zárt.

Cagliariban kettős brit győzelem született, a férfiaknál Alex Yee, míg a nőknél Georgia Taylor-Brown bizonyult a legjobbnak. A férfiaknál Jonathan Brownlee révén a második helyen is brit triatlonos végzett.

A következő vb-futamot november első hétvégéjén Bermudán rendezik, majd az utolsó őszi hónap végén, 24. és 26. között Abu-Dzabiban kerül sor a sorozat döntőjére.