Birkózás: háromszoros Eb-győztes érkezik a válogatottba

2023.01.24. 10:51
Orsus Sztalvira (kékben) magyar színekben folytatja pályafutását (Fotó: AFP)
Újabb orosz versenyző érkezik a magyar birkózó-válogatottba, ugyanis a háromszoros Európa-bajnok Orsus Sztalvira honosítási kérelmét kezdeményezte a Magyar Birkózók Szövetsége (MBSZ) – erősítette meg a szervezet kedden.

A 30 éves Orsus Sztalvirát – aki nagyapja révén magyar származású – nevezte az MBSZ a február elsején rajtoló Zagreb Openre, amely az UWW által szervezett rangsorverseny-sorozat első állomása.

Orsus 2018-ban és 2019-ben az 53 kilogrammban, két évvel ezelőtt pedig egy kategóriával feljebb, 55 kilóban nyerte meg a kontinensviadalt.

A legutóbbi Európai Játékok bronzérmese részt vett a tokiói olimpián, amelyen a 10. helyen végzett a legkisebb súlyban (50 kg).

A szabadfogású válogatottban már három volt orosz birkózó szerepel: Muszukajev Iszmail – aki nyert magyar színekben Európa-bajnokságot és két vb-bronzérmet –, Bajcajev Vlagyiszlav és Gamzatgadzsi Halidov.