Jónyer Istvánról nevezték el a Testnevelési Egyetem ösztöndíjprogramját

Vágólapra másolva!
2025.04.23. 15:05
null
Jónyer Istvánról nevezték el a Testnevelési Egyetem ösztöndíjprogramját (Fotó: Dömötör Csaba)
Jónyer István négyszeres világbajnok asztaliteniszezőről, a Nemzet Sportolójáról nevezték el a TF és a TFSE közös ösztöndíjprogramját, amelyet a tavalyi évhez hasonlóan idén is a MOL-Új Európa Alapítvány támogat.

Az idén fennállása 100. évfordulóját ünneplő Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem (TF), valamint a TFSE közös szerdai sajtótájékoztatóján Sterbenz Tamás, a TF rektora kiemelte: a sportegyesület küldetése, hogy a hallgatók versenyzőként, edzőként, sportszakemberként a legmagasabb szintű sportot tanulják meg és sajátítsák el, és ezt alkalmazzák az egyesületeknél, illetve a sport egyéb területein. A rektor ezt követően méltatta Jónyer István pályafutását.

Bacsa György, a MOL-Új Európa Alapítvány sport területért felelős kurátora felidézte az asztaliteniszhez fűződő gyerekkori emlékeit, amikor az iskolában mindennap pingpongoztak, majd hangsúlyozta, hogy kiemelten támogatják a TFSE-t. Az ösztöndíjprogramban való részvételük célja egyrészt a támogatás, másrészt a közösségteremtés, emberi kapcsolatok építése. Hangsúlyozta: a TF-fel hosszú távú stratégiai együttműködést kötöttek, az ösztöndíjprogramról évente döntenek. Kiemelte, szeretnék, ha nagy presztízse lenne a programnak.

Rakaczki Zoltán, a TFSE ügyvezető elnöke hangsúlyozta, hogy a TF és a TFSE együttműködésének célja, hogy aki a TF-en tanul, az a TFSE színeiben sportoljon, illetve minél több hallgató sportoljon. Jelenleg 240 sportoló aktív hallgatója a TF-nek. Az ösztöndíjra a TF azon hallgatói pályázhatnak, akik a TFSE-ben sportolnak, a támogatás odaítéléséről szakmai bizottság dönt.

A névadó Jónyer István mesélt arról, hogy egy iskolai bajnokság megnyerésével indult a pályafutása, és sokáig Miskolc és Budapest között naponta ingázott, iskola után edzeni járt a fővárosba, mindent megtett azért, hogy egyszer világbajnok legyen.

„Az álmaitokat ne engedjétek el!” – üzente az ösztöndíjasoknak, majd az esemény végén a TF aulájában felállított asztalnál lehetett vele játszani.

 

Legfrissebb hírek

Könyv jelent meg a TF száz évéről

Egyéb egyéni
2025.09.10. 14:20

Budapest adott otthont a sportmenedzsment legnagyobb európai csúcseseményének, az EASM 2025 konferenciának

Egyéb egyéni
2025.09.06. 07:09

Gyász: elhunyt Takács János világbajnok asztaliteniszező

Egyéb egyéni
2025.09.02. 17:07

Női asztalitenisz BL: az Európa-kupában folytatja a Budaörs

Egyéb egyéni
2025.08.31. 14:19

Asztalitenisz: második BL-csoportmeccsét is elveszítette a Budaörsi SC

Egyéb egyéni
2025.08.30. 11:27

Asztalitenisz: vereséggel kezdett a Budaörsi SC női csapata a BL-ben

Egyéb egyéni
2025.08.29. 15:09

NS-képeslap: kampuszfejlesztés sportközponttal

Egyéb egyéni
2025.08.29. 12:31

Asztalitenisz: Szudi Ádám a nyolcaddöntőben búcsúzott

Egyéb egyéni
2025.08.23. 15:54
Ezek is érdekelhetik