Lehmann Csongorék már Los Angelesre hangolnak

JAKUS BARNABÁSJAKUS BARNABÁS
Vágólapra másolva!
2025.02.10. 09:02
Lehmann Csongor
Nyolc triatlonos került be a sport­államtitkárság által elindított LA10 programba, amely a 2028-as nyári olimpiára esélyes sportolók felkészülését támogatja.

Kiemelkedően sikeres évet zárt 2024-ben a magyar triatlon, a felnőttek között Lehmann Csongor Európa-bajnok lett és világkupát is nyert, a világbajnoki pontversenyben az 5. helyen végzett.

A párizsi olimpián rajta kívül Bicsák Bence és Kuttor-Bragmayer Zsanett is megmérette magát, Mocsári Bence paralimpiai ötödik lett tavaly, és a korosztályos eredmények is bizakodásra adhatnak okot.

A sportállamtitkárság már a következő olimpia jegyében indította el az LA10 nevű programot, amelynek célja, hogy Magyarország vagy az első tíz helyezett között végezzen a Los Angeles-i olimpia éremtáblázatán, vagy a magyar sportolók legalább tíz aranyérmet nyerjenek. Az államtitkárság a program bejelentésekor felkérte a honi sportági szövetségeket, így a Magyar Triatlonszövetséget is, hogy határozzák meg azt a keretet, amelynek tagjai a legesélyesebbek lehetnek a 2028-as ötkarikás játékokon való részvételre.

A szövetség döntése alapján a program keretébe nyolc magyar triatlonost neveztek. A párizsi olimpikonok, Kuttor-Bragmayer Zsanett, Bicsák Bence és Lehmann Csongor mellett az előző évben korosztályos vb-érmes Horváth Karolina, Kropkó Márta, Szalai Fanni és Kiss Gergely, valamint a nemzetközi mezőny egyik legjobb úszójaként számon tartott Dévay Márk szerepel az LA10 keretében.

 

 

Legfrissebb hírek

A magyar atlétika első olimpiai bajnoka

Népsport
Tegnap, 9:30

Három év múlva kezdődik az olimpia Los Angelesben

Egyéb egyéni
2025.07.14. 21:18

Nehéz kérdések az olimpiák történetéből – 5. rész

Egyéb egyéni
2025.07.14. 12:20

Triatlon vb-sorozat: hatodik a magyar vegyes váltó Hamburgban

Egyéb egyéni
2025.07.13. 16:05

Hazai pályán, különleges hangulatban – ilyen volt a tiszaújvárosi triatlonfesztivál

Képes Sport
2025.07.13. 10:38

Triatlon, vb-sorozat: Lehmann Csongor hatodik lett Hamburgban

Egyéb egyéni
2025.07.12. 18:06

Triatlon, vb-sorozat: Hamburgban indul az új olimpiai ciklus a vegyes váltók számára

Egyéb egyéni
2025.07.10. 13:04

Legbelül éreztem, hogy ezt nem tudom elengedni – Lucz Anna arról, hogy lecsúszott a párizsi olimpiáról

Párizs 2024
2025.07.09. 19:52
Ezek is érdekelhetik