Kopeczky Lajos és Losonczi Dávid Odaadó-díjat kapott

   Munkatársunktól Munkatársunktól
Vágólapra másolva!
2024.12.03. 22:48
Felül balról jobbra: Tobak Csaba a Fradi Múzeum vezetője, Vári Attila kétszeres olimpiai bajnok vízilabdázó, Kopeczky Lajos és dr. Könnyid Balázs az Alapvető Jogok Biztosának Hivatala főtitkára, alul Losonczi Dávid (Fotó: Róth Tamás)
A Civilút Alapítvány kedden az Eiffel-műhelyházban tartotta 2024-es ünnepi díjátadóját, amelyen két kiváló sportember is elismerést kapott.

A Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ) felterjesztésére az életmű kategóriában az egykori népszerű televíziós riporter, Kopeczky Lajos, a közösségi kategóriában pedig az ESMTK világbajnok és olimpiai ötödik birkózója, Losonczi Dávid Odaadó-díjban részesült. 

Az előbbit 89 évesen is aktív tevékenysége, szakmai és emberi szempontból is példaadó életpályája, az utóbbit az élete szerves részeként gyakorolt jótékonysága (vb- és olimpiai jutalmát ő maga egészítette ki, s ajánlotta fel a rászorulóknak) miatt tartották méltónak az elismerésre. A díjakat Vári Attila, az alapítvány elnöke, kétszeres olimpiai bajnok vízilabdázó és dr. Könnyid Balázs az Alapvető Jogok Biztosának Hivatala főtitkára adta át. Kopeczkyt Tobak Csaba, Losonczit Bacsa Péter laudálta.
 

 

Legfrissebb hírek

NS-jótékonyság: Adni Jó kispályás focitorna 21. alkalommal

Egyéb egyéni
2025.08.23. 11:06

NS-jótékonyság: futás a Leukémiás Gyermekekért Alapítvány javára

Egyéb egyéni
2025.08.22. 09:35

A kilencvenéves Kopeczky Lajost színész–újságíró rangadóval ünnepelték

Minden más foci
2025.08.18. 17:21

NS-jótékonyság: megvannak az Álombajnokság északi régiós döntősei

Labdarúgó NB II
2025.08.15. 09:10

„Megküzdünk egymással, mint Rocky és Apollo”

Birkózás
2025.08.14. 08:40

Kopeczky Lajos: Most már nem titok, a Ferencváros volt mindig a csapatom

Egyéb egyéni
2025.07.31. 15:55

Kopeczky Lajos 90 éves lett

Egyéb egyéni
2025.07.26. 18:49

Szeptemberben lesz a „Könnyek a vízben” segélykoncert, az adományozás tovább folytatódik

Egyéb egyéni
2025.07.04. 11:34
Ezek is érdekelhetik