Sportlövő Eb: Major Veronika ezüstérmes standard pisztolyban

D. Á./MTID. Á./MTI
2024.05.31. 16:14
Major Veronika (Fotó: Nagy Gábor, archív)
Major Veronika ezüstérmet nyert standard pisztolyban pénteken az Eszéken zajló puska, pisztoly Európa-bajnokságon.

A 25 méteres számban férfiak és nők együtt szerepelnek és a nemzetközi szövetség honlapja szerint ezúttal 28 sportoló lépett lőállásba.

A 60 lövéses versenyben a keszthelyiek olimpiai kvótás klasszisa 574 kört ért el, amivel négy körrel maradt el a győztes francia Kevin Chapontól és néggyel előzte meg a bronzérmes azeri Ruszlan Lunevet.

Major ezzel remek Eb-t zárt, ugyanis az olimpia műsorán is szereplő sportpisztolyban egyéniben a nyolcadik helyen végzett, míg a trió versenyszámban ezüst-, a hagyományos csapatversenyben pedig bronzérmet nyert Jákó Miriammal és Sike Renátával közösen.