Darts: Ihász remekül játszott, de kikapott a vb-nyolcaddöntőben

R. P.R. P.
2022.04.07. 16:17
Ihász Veronika remekül teljesített a világbajnokságon (Fotó: IMAGO)
Véget ért Ihász Veronika szereplése az angliai Frimley Greenben található Lakeside Country Clubban zajló WDF-dartsvilágbajnokságon a nők tornáján, miután a nyolcaddöntőben 2:1-re kikapott az ötödik kiemelt angol Beau Greavestől.

Az első szettben 0:2 után Ihász brékelt, majd elképesztő 164-es kiszállóval egyenlített. A lakeside-i vébé történetében (női versenyen) ez volt a valaha dobott legmagasabb kiszálló.

Ihász 164es kiszállója

Jöhetett a döntő leg. Ezt Greaves kezdte, és végül dupla 10-es kiszállóval behúzta.

A második szett is hasonlóan alakul, Ihász 0:2-ről egyenlített és harcolta ki a döntő leget. De itt most a magyar versenyző kezdhetett. A kiszállócsatát Ihász nyerte, így a szettek tekintetében is egyenlített.

A döntő szettben mindketten hozták a kezdésüket 1:1-ig. A harmadik legben Ihász brékelhetett volna, de elrontotta a D15-öt, Greaves végül kiszállt. A negyedik legben Ihász túl sokszor rontott szektort, játéka szétesett, az angol meg nem kegyelmezett: 3:1-re megnyerte a szettet és 2:1-re a mérkőzést.

Ihász 73.90-es körátlagon zárt, ez 2.33-mal jobb az első körös eredményénél.

Azzal, hogy Ihász a nyolcaddöntőbe jutott, 2000 fontot (910 ezer forint) kapott.