Torna-vk: tizenöt magyar döntős szereplés Cottbusban

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2016.11.18. 23:09
Címkék
Tizenöt finálés gyakorlatot mutatnak be a magyar tornászok a hétvégén a cottbusi világkupa-versenyen. A magyar szövetség közleménye szerint a pénteki selejtezőben nyolc gyakorlat ért döntőt, míg csütörtökön hét ilyen volt.

Pénteken Kardos Botond korláton és ugrásban, Babos Ádám korláton, Vecsernyés Dávid nyújtón lett finalista.Kardos Botond korláton és ugrásban, Babos Ádám korláton, Vecsernyés Dávid nyújtón lett finalista.

A nőknél két olimpikon, Böczögő Dorina és Kovács Zsófia újabb négy finálét hozott össze. Kovács gerendán a legmagasabb pontszámot kapta a kvalifikációban, míg talajon harmadikként került be a legjobbak közé. Böczögő gerendán a második, míg talajon ötödikként lett finalista.

Még csütörtökön az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Berki Krisztián a második helyen jutott a lólengés döntőjébe. Rajta kívül lólengésben Kállai Zoltán, Kardos pedig talajon járt sikerrel.

Kovács felemáskorlát-gyakorlata hibátlan lett, így az első helyről várhatja a döntőt, ráadásul ugrásban is továbbjutott. Böczögő ugrásban és felemáskorláton került a fináléba.

Legfrissebb hírek

Jövőre is lesz Szombathelyen torna-vk-verseny

Torna
2025.09.29. 17:50

Visszatérhet az úszók, atléták és tornászok közös Eb-je

Úszás
2025.09.29. 13:18

Folytatódik a „csata”: elkezdődött a szombathelyi Challenge vk-viadal

Torna
2025.09.26. 22:14

Torna: tisztul a kép a vb-t illetően

Egyéb egyéni
2025.09.21. 16:26

Torna csb: a Honvéd és a Dunaújváros megvédte címét

Egyéb egyéni
2025.09.20. 21:23

Molnár Botond ötödik lett talajon a párizsi vk-versenyen

Egyéb egyéni
2025.09.15. 08:52

Hatvanéves Borkai Zsolt, Szöul olimpiai bajnoka

Torna
2025.08.31. 07:18

Jordanov Zoltán: Visszatérni a gyökerekhez

Utánpótlássport
2025.08.29. 18:38
Ezek is érdekelhetik