Kötöttfogású birkózó ob: Kiss Balázs a 98 kilós bajnok

MTI MTIMTI MTI
2016.05.14. 20:54
Kiss Balázs nyerte meg a 98 kilogrammosok versenyét a kötöttfogású birkózók miskolci országos bajnokságán.

A szövetség tájékoztatása szerint az ob-n 24 klub 87 birkózója szerepelt, a nevezettek közül többen nem indultak el, így nem lépett szőnyegre a 98 kilósok között az olimpiai kvótás Varga Ádám sem. Távollétében a 2009-ben világbajnok Kiss győzött a súlycsoportban. Sike András szövetségi kapitány hétfőn azt mondta, Kissnek az ob mellett a júniusi Wladyslaw Pytlasinski-emlékversenyen kell jól szerepelnie ahhoz, hogy ő indulhasson Rióban Varga helyett.

Győzött többek között a ötkarikás kvótás Lőrincz Viktor (85 kg), illetve az idei rigai Eb-n egyaránt bronzérmes Korpási Bálint (71 kg) és Szabó László (80 kg).