Rio 2016: megalakult a menekült sportolók csapata

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2016.03.03. 10:19
Megalakult a menekültstátusú sportolók ötkarikás csapata, amelynek tagjai közül a kvótát szerzők az olimpiai zászló alatt versenyezhetnek majd a nyári riói játékokon.


Az olimpiai híreket közlő insidethegames.biz honlap jelentése szerint szerdán a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) végrehajtó bizottságának lausanne-i ülésén alakították meg hivatalosan a csapatot, amelybe 43 potenciális olimpiai résztvevő került be.
Az olimpiai híreket közlő insidethegames.biz honlap jelentése szerint szerdán a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) végrehajtó bizottságának lausanne-i ülésén alakították meg hivatalosan a csapatot, amelybe 43 potenciális olimpiai résztvevő került be.

A sportolóknak természetesen ki kell harcolniuk a riói indulás jogát, így a 43 főből várhatóan öt-tíz versenyezhet majd Brazíliában.

A keretbe ezután már csak kivételes esetben lehet bekerülni, mert az olimpiai részvételhez szükséges procedúra lefolytatása időbe telik. A csapatot a NOB végrehajtó bizottsága várhatóan júniusban véglegesíti.

A menekültstátusú sportolók utolsó előttiként, az olimpiai zászló alatt vonulnak majd fel az augusztus 5-i megnyitón, s ha valamelyikük aranyérmet nyer, az olimpiai himnuszt játsszák el a tiszteletére.

A csapat ruházatát a NOB biztosítja, a sportolókat az olimpiai faluban szállásolják el.

 

Legfrissebb hírek

Hány éremtől estünk el doppingvétség miatt? Nehéz kérdések az olimpiák történetéből – 6. rész

Egyéb egyéni
2025.07.22. 08:25

Az Orosz Kézilabda-szövetség csapatainak nemzetközi visszatérésére számít

Kézilabda
2025.07.20. 12:31

A magyar atlétika első olimpiai bajnoka

Népsport
2025.07.15. 09:30

Három év múlva kezdődik az olimpia Los Angelesben

Egyéb egyéni
2025.07.14. 21:18

Nehéz kérdések az olimpiák történetéből – 5. rész

Egyéb egyéni
2025.07.14. 12:20

Legbelül éreztem, hogy ezt nem tudom elengedni – Lucz Anna arról, hogy lecsúszott a párizsi olimpiáról

Párizs 2024
2025.07.09. 19:52

Quint a javából: krémkávé az utókornak – harminc éve hunyt el a hatszoros olimpiai bajnok Kovács Pál

Népsport
2025.07.08. 07:33

Nehéz kérdések az olimpiák történetéből – 4. rész

Egyéb egyéni
2025.07.07. 16:18
Ezek is érdekelhetik