A sportolói Oscar-díjként számon tartott elismerés kiérdemlőinek névsorát szerdán tették közzé a kínai Sanghajban, ahol külön ünnepség keretében immár 16. alkalommal osztották ki a díjakat. Idén is az ismert kategóriákban hirdettek végeredményt, vagyis – a sportakadémia csaknem félszáz tagjának döntése alapján – az előző esztendő legjobb férfi és női sportolója, illetve csapata mellett díjazták az év felfedezettjét, legnagyobb visszatérőjét, legjobb extrémsportolóját és elismerést kapott a fogyatékkal élő versenyzők legjobbika is.
A szerb teniszező tavaly hetedik Grand Slam-diadalát aratta, amikor a wimbledoni fináléban felülmúlta a svájci Roger Federert, illetve 2014-ben vette át a vezetést a világranglistán a spanyol Rafael Nadaltól. A világelsőnek azóta a 8. GS-trófeája is megvan, ugyanis januárban Melbourne-ben is győzött. Djokovicsot 2012 után másodszor tüntették ki a Laureus-díjjal.
Dibaba azzal érdemelte ki az elismerést, hogy két hét leforgása alatt három világcsúcsot állított fel különböző távokon: fedett pályán az 1500 és 3000 méter mellett két mérföldön is minden idők legjobb eredményét érte el tavaly februárban.
A csapatok között a labdarúgó-világbajnokságon győztes német válogatott kapta a kitüntető címet. A nationalelf az elődöntőben 7–1-re múlta felül a házigazda brazil együttest, míg a fináléban Mario Götze találatával hosszabbításban 1–0-ra győzte le Argentínát, megszerezve ezzel története negyedik vb-címét.
Az év felfedezettje az ausztrál Daniel Ricciardo lett, aki harmadikként zárt a Formula–1-es autós gyorsasági világbajnokságon, a legnagyobb visszatérőnek pedig Schalk Burger dél-afrikai rögbist választották. A fogyatékos sportolóknál az amerikai Tatiana McFadden, az extrém sportok művelői közül pedig a szintén amerikai Alan Eustace győzött.
Két visszavonult kínai sportoló, a teniszező Li Na és a kosárlabdázó Jao Ming különdíjat vehetett át.