„Részemről egy érem és egy pontszerző hely volt a cél, azaz nem sikerült megfelelni az elvárásoknak. Nagyon nehéz volt ez a vb, és nekünk nem jött ki a lépés” – kezdte összegzését a Kossuth Rádiónak.
„Ez a világbajnokság nehezebb, mint az olimpia, mert itt súlycsoportonként egy-egy erősebb országból két versenyzővel is lehet találkozni, emellett az olimpián a sorsolás is másként megy. Hiba lenne temetni a magyar dzsúdót, a csapat gerince továbbra is nagyon erős, és a következő versenyeken bizonyítani fogja, hogy van helye a világ élmezőnyében.”
A KSI trénere kifejtette, az edzőknek értékelniük kell versenyzőik munkáját, hogy hol hibáztak, és írásban el kell juttatniuk a szövetségnek, amely kiértékeli azokat, és iránymutatást ad a folytatáshoz. A magyar dzsúdó sajátossága a jövőben sem változik, azaz minden versenyző a saját klubjában készül, és nem várható központosítás.
„A sokszínűség és a tagoltság a sport ereje, nálunk sok kis klub van, ezeknek a megerősítése a cél. A centralizálással csak leszűkítenénk a kört, és aki nem tud oda bejutni, az lemorzsolódik. Fontos, hogy sok helyen legyünk sok emberrel.”
A 2016-os, szintén Rióban sorra kerülő olimpiára vonatkozóan Pánczél Gábor elmondta, akkor két érem és két pontszerző hely megszerzése lesz a célkitűzés. A 14 tagú delegáció a 90 kilogrammos Tóth Krisztián révén egy ötödik hellyel tér haza Brazíliából, így 2005 óta ez volt az első érem nélküli világbajnokság a magyarok számára.