Rövidpályás úszó-Eb: Foster és Schaefer aranyérme

2005.12.08. 18:48
A trieszti rövidpályás úszó Európa-bajnokságon Mark Foster révén brit aranyérem született a férfiak 50 méteres gyorsúszó számában, míg a nők 50 méteres mellúszó számában a német Janne Schaeffer diadalmaskodott.
A félrfiaknál a győztes brit úszó 21.27 másodperces eredménnyel csapott célba a sprinterek versengésében, őt a második helyen 21.47-tel a francia Fredrick Bousquet, majd harmadikként a holland Johan Kenkhuis követte, 21.51-gyel.A nap utolsó előtti számában, a nők 50 méteres mellúszó számában a német aranyérmes 30.62 másodperces eredménnnyel győzött, a második a lengyel Beata Kaminska lett 31.71-gyel, a bronzérem pedig annak az orosz Elena Bogomazova nyakába kerül, aki 30.88 másodpercet úszott.