Rögbi-vb: volt nehéz pillanata, de izgalmas hajrá után Anglia a bronzérmes – videók

K. Zs.K. Zs.
2023.10.27. 23:26
Theo Dan a célterületre tart, Anglia végleg átveszi a vezetést (Fotó: Getty Images)
Anglia nagy csatában 26–23-ra legyőzte Argentínát a Franciaországban zajló rögbi-világbajnokság péntek esti saint-denis-i bronzmérkőzésén, és ezzel megszerezte a harmadik helyet.

Erősen kezdtek az angolok, Owen Farrell kiváló rúgótechnikája 11 pontot hozott a konyhájukra az első harminc percben, de ami még fontosabb, Ben Earl a célterületre harcolta magát a labdával– 16–3-ra megugrott az európai csapat.

Csakhogy a „pumák” a legjobbkor, az első játékrész hajrájában Tomás Cubelli révén szintén célt értek el egy hosszú támadás végén, Emiliano Boffelli lába sem remegett meg, egy jutalomrúgás és egy büntető értékesítésével ő is betett öt pontot a közösbe, szóval a szünetig nem dőlt el semmi (10–16).

Sőt! Alig kezdődött meg a második negyven perc, Santiago Carreras a célterületre robogott, Boffelli belőtte a jutalomrúgást, és máris vezetett Argentína (17–16)! De nem sokáig: a Carreras céljánál hibázó Theo Dan gyorsan jóvátette figyelmetlenségét, perceken belül, egy előrerúgás blokkolása után ő is célt ért el, Farrell pedig ezúttal sem hibázta el a kétpontost – újra Angliánál az előny (17–23).

Büntetőgólokkal araszoltak a csapatok a végkifejlet felé. A csereként beálló Nicolás Sánchez is berúgott egyet, és három perccel a vége előtt megvolt az esélye az egyenlítésre is, de az argentin legenda az újabb rúgást már elrontotta. Ilyen nagy lehetőség több nem nyílt, Anglia megőrizte hárompontos előnyét, és 26–23-as győzelmével megszerezte a bronzérmet.

Anglia egy arany (2003) és három ezüst (1991, 2007, 2019) után először szerzett világbajnoki bronzérmet, míg Argentína másodszor lett negyedik (2015-ben is elveszítette a helyosztót, 2007-ben viszont bronzérmes volt).

A világbajnokságból egy mérkőzés van hátra: a szombat esti döntő Új-Zéland és Dél-Afrika között. A két háromszoros világbajnok csatája – amint arra a Magyar Rögbiszövetség is felhívta a figyelmet hivatalos Facebook-csatornáján – Budapesten, a Kongresszusi Központban nyíló Rugby Fun Zone-ban óriás képernyőn is követhető lesz, a belépés ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Bővebben itt!

A RÖGBI-VB-RŐL – RÖVIDEN
A négyévente megrendezett, immár tizedszer kiírt rögbi-világbajnokságon húsz válogatott vesz részt: a csoportkörben (szeptember 8.–október 8.) négy ötcsapatos csoportban körmérkőzést vívtak, minden kvintettből az első kettő jutott be az egyenes kieséses szakaszba.
AZ ELŐDÖNTŐ EREDMÉNYEI (október 20-21.):Argentína–Új-Zéland 6–44, Anglia–Dél-Afrika 15–16
A NEGYEDDÖNTŐ EREDMÉNYEI (október 14-15.): Argentína–Wales 29–17, Új-Zéland–Írország 28–24, Anglia–Fidzsi-szigetek 30–24, Dél-Afrika–Franciaország 29–28
A csoportok végeredménye
A-csoport: 1. Franciaország 18 pont (4 mérk.), 2. Új-Zéland 15 (4), 3. Olaszország 10 (4), 4. Uruguay 5 (4), 5. Namíbia 0 (4)

B-csoport: 1. Írország 19 pont (4 mérk.), 2. Dél-Afrika 15 (4), 3. Skócia 10 (4), 4. Tonga 5 (4), 5. Románia 0 (4)
C-csoport: 1. Wales 19 pont (4 mérk.), 2. Fidzsi-szigetek 11 (4), 3. Ausztrália 11 (4), 4. Portugália 6 (4), 5. Grúzia 3 (4)
D-csoport: 1. Anglia 18 pont (4 mérk.), 2. Argentína 14 (4), 3. Japán 9 (4), 4. Szamoa 7 (4), 5. Chile 0 (4)
A győzelemért 4 pont járt, a döntetlenért 2. Az egy mérkőzésen elért legalább négy cél egy bónuszpontot ért, és ugyancsak egy bónuszpont járt annak a vesztes csapatnak, amelyik hét vagy kevesebb ponttal kapott ki.
AZ 1. FORDULÓ ÖSSZEFOGLALÓJA ITT!
A 2 FORDULÓ ÖSSZEFOGLALÓJA ITT!
A 3. FORDULÓ EREDMÉNYEI ITT!
A 4 FORDULÓ EREDMÉNYEI ITT!
AZ 5. FORDULÓ EREDMÉNYEI ITT!
A versenykiírás értelmében a vb-n egy válogatott két mérkőzése között legalább öt napnak kell eltelnie, hogy a játékosok regenerálódhassanak.
Az eddigi világbajnokok: Új-Zéland (3), Dél-Afrika (3 – címvédő), Ausztrália (2), Anglia (1)