A Kaposvár döntős, a Kecskemét előnyben

2010.03.22. 21:08
Harmadik mérkőzését is megnyerte a Kaposvár a Veszprém ellen a férfi röplabda Extraliga elödőntőjében. Az még nem dőlt el, hogy a fináléban melyik csapat lesz a címvédő somogyiak ellenfele, ugyanis a Kecskemétre és a Dunaferr-re még egy negyedik mérkőzés vár.

Kaposváron az első játszmában 8:7-nél vette át először a vezetést a hazai együttes, de csak egy pillanatra, 12:12-t követően azonban Tóth II Gábor vezérletével biztos előnyt szerzett Gyurkó Sándor gárdája, amelyet meg is őrzött a szett végéig.

A második etap elején meglehetősen hadilábon állt a Dunaferr a nyitásfogadással, 5:1-nél kérte is első idejét Ruffing Péter. Nem sok sikerrel, 8:4-et mutatott az eredményjelző az első technikai szünetnél. Innen állt fel a vendégalakulat (11:12), de aztán Csala Bernát és Tóth II vezérletével helyreállt a világ rendje hazai szempontból, és már 2:0 volt a KSE javára.

A harmadik felvonás elején Gyurkó Sándor mozdulhatott előbb az időt kérő berendezés felé 1:4-nél, majd 9:13-nál ismét megtette ugyanezt. Baróti Árpád tündökölt, jó megoldásaival hátán vitte csapatát, majd rossz megmozdulásaival hozta fel az ellenfelet. Fordult a kocka, 11:16-ról lett 18:17, és innentől már elmenetelt a végső győzelemig a Kecskemét.

Az első két mérkőzés sima megnyerése után a Diamant számára merő formaságnak számított a még szükséges harmadik győzelem begyűjtése. A kaposváriak több kulcsjátékosukat pihentették, ám játékukból ennek dacára sem hiányoztak ezúttal sem a kemény nyitások (13 ász volt ezek között), így a vendégek ezúttal sem tudtak kibontakozni. Kántorék az elvárásnak megfelelően szettveszteség nélkül, 3:0-s összesítéssel jutottak a bajnoki döntőbe.

FÉRFI RÖPLABDA EXTRALIGA, ELŐDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
DIAMANT-KAPOSVÁR–COMPANY NYELVISKOLA VESZPRÉMI RC 3:0 (12, 16, 16)
Kaposvár, 50 néző. V: Vári, Hóbor
KAPOSVÁR: KOVÁCS Z. 9, Kaszap 2, HOBOTH 10, Csoma 11, NÉMETH F. 16, Kántor 11. Cs: Laszczik (liberó), Szabó A. 1. Edző: Zarka Péter
VESZPRÉM: DOLGOS 3, Németh E. 3, Nagy A. 4, Tóth T. 4, Czintula 5, Seck. Cs: Horváth A. (liberó), SZILVÁSSY 6, Horváth Sz., Kraml 2. Játékos-edző: Szabó Gábor
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 5:1, 8:4, 14:6, 20:9, 24:12. 2. játszma: 5:3, 8:4, 13:7, 20:13, 24:16. 3. játszma: 4:6, 10:6, 16:10, 20:15, 24:16
Zarka Péter: – Végig fegyelmezetten és koncentráltan játszottunk, a vendégeknek sok sikert kívánok a bronzcsatához, mi pedig készülünk tavalyi eredményünk megismétlésére.
Szabó Gábor: – Gratulálok a Kaposvárnak újabb döntőbe jutásához, jelenleg mi ennyire vagyunk képesek, a két csapat közti különbséget az eredmény hűen tükrözi.
Döntőbe jutott: a Kaposvár, 3–0-s összesítéssel

KALO-MÉH-KECSKEMÉT SE–DUNAFERR SE 3:0 (21, 21, 22)
Kecskemét, 200 néző. V: Mezőffy, Szabó P.
KECSKEMÉT: TÓTH I G. 5, Somodi 6, Dorcsák 6, TÓTH II G. 23, Csala 11, Bagics 9. Cs: Szabó T. (liberó), Rapi. Szakmai igazgató: Gyurkó Sándor
DUNAFERR: Gelencsér B. 4, Baróti 16, BOKOR E. 11, Tóth A., Tomanóczy 4, Lukács 9. Cs: Hatvany A. (liberó), Dávid, Hatvany Zs. 1, Pápai. Edző: Ruffing Péter
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 1–3, 8–7, 15–12, 19–15, 22–18. 2. játszma: 5–1, 8–4, 9–8, 11–12, 16–13, 22–18. 3. játszma: 1–4, 3–7, 9–13, 11–16, 18–17, 23–21
Gyurkó Sándor: – A játéknak majdnem minden elemében fegyelmezettebbek voltunk, mint két nappal ezelőtt. Blokkban tudtuk megfogni ellenfelünket, ezen múlt, hogy megnyertük a meccset.
Ruffing Péter: – A szokásosnál sokkal tompábban játszottunk, nyugodtan kijelenthetem, hogy a szezon leggyengébb teljesítményét nyújtotta csapatom.
A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 2–1 a Kecskemét javára