– Hány évesen ismerkedtél meg a gaming világgal, és mi volt az első videójáték, ami igazán beszippantott?
– Amióta az eszemet tudom , azóta játszok videójátékokkal. Ami először beszippantott az a 96-os Crash Bandicoot volt PS1-re, nyilván nem 4 évesen játszottam vele, de ez a játék szippantott be először!
– Voltak-e olyan meghatározó élményeid a videójátékokkal kapcsolatban, amikre most is
boldogan emlékszel vissza?
– Természetesen. Bár a FIFA a fő profilom, imádom a sztoriorientált játékokat, vagy azokat amik
komplexebbek. Megosztó nagyon, de nekem a Last of Us második rész volt az,amihez kellett 4-5 nap, amíg fejben összeszedem mennyi minden történt, és mennyi mindent adott. Pedig csak egy videójáték!
– Gondolkoztál-e azon valaha, hogy profi e-sportolóként keresed meg a kenyérre valót?
– Voltak gondolataim rá, hogy ha jobban odafigyelekFIFA-n belül, és több időt ölök bele akkor lehet esélyem. De véleményem szerint a szórakoztatás és az e-sport "szerep" nem fér meg egymás mellett. Nagyon ritka az akinek mind a kettő egyszerre megy, én nem tartozom közéjük. Inkább a tartalomgyártást és a közösségépítést választottam.
– Mi a legnehezebb dolga egy streamernek ma Magyarországon?
– Ha már befutott vagy, akkor az hogy mindig mutass valami újat, és maradj szerény.. ez nagyon fontos. Ha kezdő streamer vagy, akkor pedig az hogy megismerjenek az emberek, és kizökkentsd a megszokottból azokat a tartalom fogyasztókat, akiknek megvan a mindennapi rutinjuk, kit, mikor
néznek.
– Mennyiben határozza meg az életmódod az, hogy a nap 24 órájából jelentős mennyiséget töltesz a képernyők előtt?
– Mint minden munka ennek is meg van az előnye és a hátránya. Panaszkodni semmiképp nem szeretnék, mert azért mégsem egy gyárba melózok napi 12 órában. Az előnyei hogy otthonról csinálod, valamilyen szinten a saját magad főnöke vagy és senki sem szól bele mit csinálj. A hátrányai pedig nyilván a sok negatív kritika ami legtöbbször nem is kritika! Az ismertség sosem csak sztárolást és bálványozást hoz magával.
– Szerinted ma Magyarországon meg lehet-e élni kizárólag e-sportból?
– Sajnos nem nagyon van rálátásom az itthoni e-sporttal foglalkozó részlegekre, azt tudom hogy külföldön nagyon megy ez, illetve nyilván hogy itthon is vannak kezdeményezések. De pontosan nem tudom...Biztos van már akinek ez sikerült, viszont biztos vagyok benne hogy ez az ágazat növekvő tendenciát mutat jelenleg.
Ne feledjétek, hogy nevezni amegyekcsataja.huoldalon tudtok a FIFA 21 tornára, ahol további
részleteket tudhattok meg a versenyről!