

Maximálisan elégedett vagyok a teljesítményemmel – mondta Kelemen Anett, aki 40 körrel, 268.240 kilométert megtéve győzött a nők között a gyepükajáni Don't Speak! Backyard Ultrán. – Az volt a célom, hogy megdöntsem a korábbi, harmincöt órás egyéni rekordomat, és felkerekítsem negyvenre a számot. Sikerült, így elégedett vagyok, nagyon örülök. A kísérőim is mindent megtettek, ezúton is köszönöm nekik. Azt mondták, kívülről is látszott, mennyire koncentrált vagyok végig, nem stresszeltem, nem hisztiztem, nem kerültem hullámvölgybe. Nem volt olyan pillanat, amikor ne lett volna kedvem kimenni a pályára – a negyven órát tűztem ki, úgy voltam vele: gyerünk, csináljuk!
Milyen volt a futás?

Az éjszaka közepén fejezte be a futást. Árulja el, ilyenkor rögtön megy pihenni, vagy máshogy alakulnak a dolgok?
Éjjel kettőkor fejeztük be Vilivel, és szokás szerint nem tudtam rögtön aludni. A versenydrukk miatt sosem tudok egyből elaludni, így megvártam Nemes László utolsó körét, ő lett az abszolút győztes, három órakor végzett. Megünnepeltük egymást, a fiúk odahívtak magukhoz a díjátadóra, egy kicsit bandáztunk, majd négy óra környékén lefeküdtünk aludni. A helyi szálláson még két-három órát aludtam, majd hazamentem, és otthon folytattam a pihenést.
K

Mivel most sikerült a negyven óra, a világbajnokságon megcélzom az ötvenet, és ha ez is összejön, az már elég jó eredménynek számítana. Két évvel ezelőtt is ott voltam a backyard-világbajnokságon a magyar csapatban, akkor a hatodik helyen végeztünk, jó lenne most az első háromba bekerülni. Ehhez nekem is és mindenki másnak fel kell kötni a gatyát, de nem elképzelhetetlen elérni.
Addig még rengeteg kihívás vár önre, melyek lesznek a következők?
Április végén ott leszek Esztergomban a backyardversenyen, kiderül, hogy három hét múlva milyen formának örvendek, fontos a regeneráció. Aztán jön a balatonfüredi negyvennyolc órás világbajnokság, ahol szintén nagy terveim vannak. Tavaly huszonnégy órán százkilencvenhárom kilométert tettem meg, most a negyvennyolc órán háromszáz fölé szeretnék menni. Jó kérdés, mennyit enged majd a lábam, az biztos, hogy megteszek mindent a kiemelkedő szereplésért.
