A koronavírus-járvány hatása, hogy világszerte egyre többen választják hobbinak a túrázást. A természetben az ember szabadnak érezheti magát, anélkül sportolhat, hogy az egészsége miatt különösebben aggódnia kellene. Adódhatnak azonban olyan útvonalak vagy olyan népszerű látnivalók, ahol feltorlódnak az emberek, és hiába a szabad levegő, jó, ha van nálunk maszk. Mindezt a gyártók is tudják, és már rengeteg helyen kaphatóak olyan maszkok, amelyeket kifejezetten túrázáshoz, terepfutáshoz fejlesztettek ki. Lássuk, milyen szempontokat kell leginkább figyelembe vennünk, ha túrázáshoz keresünk maszkot!
1. Szellőzés: A maszkok elsődleges funkciója, hogy távol tartsák a vírusokat, azért nem árt, ha levegőt is kapunk bennük. Sportoláskor – legyen akár folyamatos séta – megnő az oxigénigényünk, így ha a maszkot szeretnénk magunkon tartani, fontos, hogy olyan anyagból készüljön, amelyen keresztül rendesen kapunk levegőt. Ha vásárlás előtt az interneten nézelődünk, próbáljunk vásárlói visszajelzéseket keresni az adott termékről.
2. Fel- és levétel: A kirándulás nagy részében a maszkot nem fontos magunkon tartanunk, így érdemes olyat választani, amelyet könnyen fel és le lehet venni. Érdemes olyan maszkot választanunk, amelyet kényelmesen a nyakunk köré engedhetünk, és nem kell a kezünkben fognunk, ha éppen nincs rá szükségünk.
3. Összetétel: Ahogy a Forbes cikkében beszámolt, a maszkoknál felhasznált anyagok közül a pamut szűri meg legjobban a koronavírus terjedését segítő cseppecskéket. A hatékonyságot tovább fokozhatjuk, ha maszkunk több rétegből áll. Vásárláskor az anyagok között a pamut, a selyem, a sifon és a flanel kombinációját keressük. A WHO ajánlása szerint a maszknak ajánlott legalább 3 rétegből állnia. Szintén előnyt jelenthet, ha van benne külön szűrő, amelyet cserélhetünk.
CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!