Habár az időjárás parádés mostanság, sajnos csak keveset futottam, mert meghúzódott a combizom vagy becsípődött valami, s a fájdalom hol elmúlik, hol visszajön. Már az utolsó futásomnál is éreztem, hogy gond lehet – de ki törődik ilyesmivel résztávozás közben?! Másnap aztán csak húztam magam után a lábam, egyáltalán nem volt kellemes még a járás sem. Pár nap pihenő után elmentem egy próbagyaloglásra, s úgy éreztem, hogy ez a mozgás kifejezetten jólesett az izmoknak, így nekiduráltam magam a könnyű, pár kilométeres futásnak. A lábfájás mellé még kellemes migrén is párosult, de mivel lassan egy hete nem futottam, úgy éreztem, semmi sem érdekel, mennem kell: semmi terep, csak aszfalt, ez volt a terv. Ez természetesen útközben módosult, mert nagyon hívott az erdő, régen futottam már arrafelé.
Az emelkedőkön inkább csak felsétáltam, a lejtőn is óvatosan ereszkedtem le, gyakorlatilag kocogás volt ez, nem futás, de élveztem minden percét!
Irigylésre méltó, milyen gyorsan regenerálódik a szervezete a száz kilométeres futás után!
A képernyő segítségével igazi versenyhangulata lehetett előzgetésekkel, hihetetlen gyorsításokkal, a tiszta félmaratoni idő pedig 1:28:21 óra lett!
Hiába nem olyanok ezek a versenyek, mint az igaziak, a versenyszellemet kihozzák az emberből, motiválnak a felkészülés és a verseny alatt is!
Ha óravásárlásra szánjuk el magunkat, érdemes jól átgondolni, jól körülnézni, mert ezek az órák általában nem olcsók, és jó esetben nem egy évre vesszük őket. A felhasználási terület és az árkategória határozza meg, miben érdemes gondolkodnunk. Ha valaki hosszabb tevékenységet végez, akkor fontos a hosszú üzemidő, terepfutáshoz, túrázáshoz pedig hasznos, ha lehet útvonalat tölteni rá. Sokaknak az is fontos, hogy jól nézzen ki az óra, a hétköznapokban is viselhető legyen, míg másoknak a strapabíró szerkezet fontosabb, a vízállóság pedig triatlonozáshoz, vegyes outdoor-tevékenységekhez elengedhetetlen. Pulzuskontrollos edzéshez szükség lesz pulzusmérő pántra, ebben az esetben az optikai mérő nem létszükséglet, de ha csak visszajelzésnek kell a pulzusadat, jól jöhet a ledszenzoros tudás. A csúcsmodellek természetesen ezeket mind tudják általában, de a középkategóriában is találhatunk olyan órát, amely akár a terepultrákhoz, akár a magashegyi túrákhoz is tökéletes. Vannak olcsóbb darabok is, de azoknál már valamilyen kompromisszumot kell kötnünk, vagy az üzemidő jóval kevesebb vagy funkcióban, tudásban nem hoz annyit az óra. A vásárlás előtt összeírom a feltétlenül szükséges tulajdonságokat, a kevésbé fontos dolgokat, s azt, hogy mennyi pénzt akarok rászánni, majd ezek alapján kezdek el nézelődni a hatalmas választék között. Egy-egy ilyen eszköz beszerzését érdemes átgondolni, tudatosan vásárolni, hogy a valóban nekünk megfelelő kütyüt szerezzük be, és sok boldog sportolással töltött napot tölthessünk vele.