Sajnos ismét a „nem futók, nem sportolók” táborát erősítem, a jelek szerint a múltkori nyavalya makacsabb, mint gondoltam: ismét visszatért. Ráadásul a nagy nehezen sportolásra kipréselt időm is még kevesebb (szinte a nullára redukálódott), a napi huszonnégy óra egyszerűen nem elég az ügyeim intézéséhez. Az alvással is úgy vagyok, ha sikerül hat órát abszolválnom, jó esélyekkel vághatok neki az aznapi teendőim sikeres elvégzéséhez, mert szinte már kipihentnek érzem magam.
No de mindegy is… Ha jól számolom, hét napja nem edzettem, ami még nem a világ vége, sőt a blogokat olvasva vannak nálam sokkal rosszabb helyzetben levők.
Hétköznapi hősünk most még alulmaradt Pókemberrel szemben, na de lesz ez másképp is – hajrá!
Természetesen nem könnyű a kihagyás mellett dönteni, de mindig mérlegelni kell, hogy hosszú távon mi a jobb!
Úgy tűnik, megérkezett a tavasz, és vele a tavaszi fáradtság is, ami a futók körében sem ismeretlen. Ilyenkor valahogy nem mennek az edzések, fáradékonyabbak vagyunk, kevésbé tudunk teljesíteni. Ezt elsősorban vitaminhiány okozza, de más tényezők is közrejátszanak. Elég könnyen tudunk ellene tenni: pihenjünk többet, legyünk sokat a természetben, lehetőleg napsütésben, szedjünk D- és C-vitamint, esetleg komplex B-vitamin-készítményt. A változatos, vitamindús táplálkozással is tudunk segíteni a helyzeten, sok zöldség, hal, olajos magvak, fehér húsok fogyasztásával könnyen feltölthetjük a télen kiürült raktárakat. Ilyenkor még inkább érdemes kerülni a drasztikus diétát, fogyókúrát, ez a feltöltés ideje. Edzések terén is érdemes a rövidebb, intenzívebb tréningeket választani ebben az időszakban. Ez ellentmondásos lehet elsőre, de a terheléssel töltött idő jobban befolyásolja a fáradtsági szintünket, mint az intenzitás. A hosszú, közepes intenzitású edzés sokkal többet vesz ki belőlünk, mint a rövid, keményebb futás. Az aktív pihenés is jó választás tavasszal, a wellness, a túrázás mind-mind segít, hogy újra energikusak legyünk, és teljes gőzzel belevethessük magunkat a felkészülésbe.