Szőnyi Ferenc és a húsz Ironman
Átlag halandónak egy Iromman teljesítés is már-már – a filmcímet idézve – mission impossible, azaz a lehetetlen kategória. Ehhez képest az 55 éves Szőnyi Ferenc novemberben alig több mint 21 nap alatt teljesítette a húsz Ironmanból (!) álló sorozatot Mexikóban, s ezzel az első ember lett, akinek ez másodszor (!) sikerült. Bár Szőnyi nyerni akart, ám második lett, a francia Christian Maudiut két nappal hamarabb ért célba, ugyanakkor a magyar sportember nem volt csalódott emiatt.
„Egy drága megboldogult barátom mondta, hogy >tudod, Ferikém, ötven felett már nincs megállás, ha egyszer megállsz, nem folytatod.< Ha megállsz, akkor sérülsz, s már nem tudsz úgy épülni” – fogalmazott Szőnyi.
Blaskó Mihály és az oda-vissza Spartathlon
Ahogyan az évidéző későbbi fejezeteiben szó lesz róla, a magyarok szinte letarolták a 2019-es Spartathlont. Blaskó Mihály pedig egyedülállót alkotott: a versenyt – akárcsak az Ultrabalatont – korábban többször is teljesítő, az idén Peruban dzsungelultrát is futó sportoló oda-vissza tette meg a legendás görög versenyt, azaz összesen nagyjából 490 kilométert teljesített. A 104 órás szintidő nem fenyegette a kihívást első magyarként teljesítő Blaskót, hiszen kevesebb mint 97 óra alatt célba ért.
„Hogy mit éreztem a célban? Jó lenne hosszasan sorolni a fennkölt, pátoszos mondatokat a csodálatos érzésről, a beteljesülésről, a büszkeségről, de az az őszinte igazság, hogy a világon semmit sem éreztem, csak fáradtságot, ám azt nagyon.”
Rakonczay Gábor és a Déli-sarkpont
Bódis Tamás és Csécsei Zoltán duplája
Nincs szakember, aki azt tanácsolná, hogy alig egy hónapon belül induljon a futó a Spartathlonon és a 24 órás világbajnokságon, ám Bódis Tamás és Csécsei Zoltán vállalta a kemény duplázást. Bódis megnyerte a Spartathlont (fenti képünkön), míg Csécsei második lett – a nőknél Maráz Zsuzsanna győzött, Simonyi Balázs ötödikként ért célba –, majd a két futó csapatban, együtt ezüstérmet szerzett Albiban, ráadásul Bódis egyéniben is a dobogó második fokára állhatott.
Azért ők is megérezték a brutális terhelést, Bódis el is mondta, valószínűleg még egy ilyen duplázást nem vállal, nem szabad ennyire gyors egymásutánban kétszer is sokkolni a szervezetet.
Mányoki Attila világrekorddal fejezte be
Lubics Szilvia és a sivatag
A 4 Desert Race-sorozat egyik állomásaként a Spartathlon- és Ultrabalaton-győztes futó célba ért a Namib Race-n, azaz a namíbiai sivatagban zajló, 250 kilométeres versenyeb. A hat nap alatt 42, 40, 43, 81, 40 és 10 kilométeres szakaszt kellett megtenni, Lubics harmadik helyen végzett. A magyar futónő a tervek szerint ezután az Ultra Gobi 400 nevű viadalon szerepelt volna, ám mert Kína nem engedte a külföldiek részvételét, ezért hirtelen elhatározással a nekivágott a nem kevésbé kemény Bigfoot 200 Mile Endurance Run nevű, 200 mérföldes, azaz nagyjából 330 kilométeres terepultrafutó-versenynek, amelyen a nők között a 13. lett.
A hegyek csúcsán Neszmélyi Emil