csupasport bannerhátsófüves banner

A Spar Maraton után irány Frankfurt!

Vágólapra másolva!
2019.10.02. 10:13
null
A férfiak mezőnye mellett a nőknél is Vasas-győzelem született a hétvégi Spar Maratonon, s Jenkei Péterhez hasonlóan Gyurkó Fanni is első aranyérmét szerezte meg a felnőttek között.

A hölgyek közül hárman teljesítették három órán belül a hétvégi Spar Maratont, s közülük elsőként 2:42:52-es idővel Gyurkó Fanni ért célba, aki mintegy 30 kilométert futott magányosan.

Gyurkó Fanni tavasszal Londonban érte el 2:38:47-es egyéni csúcsát maratoni távon, s bár szeretett volna Budapesten is jó időt futni, azért az aranyérem így is boldogsággal tölti el. Az idő az olimpiai kvalifikáció miatt lett volna igazán fontos, a világranglistán 2:40 körüli célba érkezéssel szerezhetett volna még több pontot.

„Az országos bajnokságért járó pluszpontokat már nem szerezhetem vissza, de ha rendben lesz a regenerációm, az egy hónap múlva sorra kerülő frankfurti maratonin rajthoz állok. Szerencsére sérülésem nincs, a következő egy-két hétben meglátom, mennyit vett ki belőlem a verseny.”

A vasasos egyéni sikerek egyébként csapatban is sokat értek, mivel a férfiaknál és a nőknél is a piros-kékek bizonyultak a legjobbnak, ami pedig ezt az évet illeti, Gyurkó Fanni hozzátette, az előző szezonokhoz képest a mostani kifejezetten jól sikerült. Manchesterben és Londonban is jó időt futott, csak két másodperccel maradt el az egyéni rekordjától, sérülése sem hátráltatta, szóval már sikeresnek mondható az idénye.


Címlapfotó: MTI/Mohai Balázs

Legfrissebb hírek

Nemes László korosztályos célokat tűzött ki a 24 órás vb-re

Csupasport
Tegnap, 9:10

Az elvárásait is túlszárnyalva lett második a Szőlőskörön

Csupasport
2025.10.14. 16:59

Óriási rekordot hozott a Budapest Maraton – „A futás valóban mindenkié”

Csupasport
2025.10.13. 10:54

732 kilométert futva a harmadik lett, mégsem teljesen elégedett

Csupasport
2025.10.12. 13:52

Hadi Attila: A Spartathlon olyan élményt nyújtott, amit sosem felejtek el

Csupasport
2025.10.08. 16:08

Maráz Zsuzsanna: Tudtam, hogy Mórocza Andrea megnyeri a Spartathlont

Csupasport
2025.10.05. 17:00

Harmadszor teljesítette a Spartathlont, de hiányérzet maradt benne

Csupasport
2025.10.04. 22:09

Budapest Maraton Fesztivál: közös futással ünnepelnek szervátültetettek és orvosaik

Csupasport
2025.10.03. 15:06
Ezek is érdekelhetik